Reklama
Reklama
Reklama

Futsaliści Widzewa pozostają w walce o Puchar Polski

Czas < 1 min czytania
Futsaliści Widzewa pozostają w walce o Puchar Polski

ŁÓDŹ. 03.10.2021 WIDZEW ŁÓDŹ FUTSAL - KS GNIEZNO FOT. MARIAN ZUBRZYCKI

Reklama

Zespół Marcina Stanisławskiego pokonał w wyjazdowym meczu pierwszej rundy Pucharu Polski Futbalo Białystok. W kolejnej fazie rozgrywek łodzianie zmierzą się z rywalem z ekstraklasy.

Reklama

Gościnne Podlasie

Widzew Łódź Futsal był faworytem środowego meczu, ale na jego drodze stanął mimo wszystko wymagający rywal, czyli czwarta w grupie północnej pierwszej ligi ekipa Futbalo Białystok. Przeciwnik, z którym czerwono-biało-czerwoni walczą również na froncie ligowym, kolejny raz (po listopadowym zwycięstwie 9:2 w meczu o punkty) okazał się jednak gościnny dla lidera rozgrywek i w spotkaniu pucharowym przegrał z nim na własnym terenie 3:6.

Reklama

Ekstraklasa już czeka!

Drużyna Marcina Stanisławskiego, z młodym Maciejem Schmidtem w składzie, zastępującym kapitan Dariusza Słowińskiego, już do przerwy prowadziła 2:1, a po zmianie stron wypunktowała przeciwnika, meldując się tym samym w drugiej rundzie (1/16 finału) Pucharu Polski. Tam poprzeczka podniesiona będzie już dużo wyżej, bo Widzew zmierzy się z FC Toruń – piątą drużyną futsalowej elity. Łodzianie będą gospodarzem tego meczu.

Futbalo Białystok – Widzew Łódź Futsal 3:6 (1:2)

Reklama

Bramki dla Widzewa Łódź Futsal: Maksym Panasenko (x2), Daniel Krawczyk, Michał Marciniak, Tomasz Gąsior, Michał Bondarenko.

Skład Widzewa Łódź Futsal: Maciej Schmidt, Marcin Stanisławski, Maksym Panasenko, Jan Dudek, Daniel Krawczyk oraz Michał Marciniak, Wojciech Łasak, Michał Bondarenko, Tomasz Gąsior.

Reklama

Piłka nożna

futsalWidzew Futsal

Dodaj komentarz

Reklama