Reklama
Reklama

Gatta Active Zduńska Wola wycofuje się z rozgrywek

Czas < 1 min czytania
Gatta Active Zduńska Wola wycofuje się z rozgrywek

Futsaliści ekipy mistrza Polski 2016/2017 nie wybiegną wiosną na parkiety Statscore Ekstraklasy. Klub opublikował w mediach społecznościowych komunikat, w którym informuje o powodach podjęcia takiej decyzji.

Reklama

Jak czytamy w oświadczeniu, wycofanie zespołu z rozgrywek jest efektem decyzji sponsora tytularnego, który zrezygnował z dalszego wspierania zduńskowolskiej ekipy. Bezpośredni wpływ miała na to niepewna sytuacja gospodarcza spowodowana pandemicznymi ograniczeniami. W tej sytuacji klub musiał „uznać z pokorą stanowisko sponsora tytularnego, że sport musi ustąpić miejsca ratowaniu miejsc pracy oraz bytu rodzin, które także odczuwają bardzo negatywne skutki finansowe bieżących wydarzeń”.

-Po pierwszym lockdownie byliśmy w optymistycznych nastrojach […]. Przez wzmocnienia oraz dalsze szkolenie młodzieży śmiało patrzyliśmy w przyszłość […]. Także drugie zamknięcie, które wymusiło na nas wykorzystanie całości zgromadzonych środków zapasowych w budżecie nie było w stanie zachwiać stabilności. Trzeci – niespodziewany cios nadszedł w momencie, kiedy prognozy pandemiczne dawały nadzieję nie na kolejny zakaz działalności gospodarczej a raczej na otwarcie, chociaż częściowe, trybun dla kibiców – czytamy w komunikacie opublikowanym przez zduńskowolską ekipę.

Reklama

Do ostatniej chwili trwały negocjacje w sprawie ewentualnego przejęcia klubu. Zakończyły się one jednak fiaskiem, wobec czego wszyscy zawodnicy Gatty Active dostali wolną rękę w poszukiwaniu nowego pracodawcy.

Działacze Gatty Active chcą odbudować zduńskowolski futsal. Ma się to stać w oparciu o wychowanków. Będą oni występować pod szyldem Gatta Marché Zduńska Wola, a ich celem będzie uformowanie zespołu, który w przyszłości będzie mógł przystąpić do rozgrywek II Polskiej Ligi Futsalu. O swoim wsparciu w odbudowie klubu zapewnił działaczy Konrad Pokora, prezydent Zduńskiej Woli.

W tabeli wszechczasów futsalowej ekstraklasy Gatta Active zajmuje czwarte miejsce. W 2016 roku zduńskowolska ekipa zdobyła mistrzostwo Polski. Po pierwszej rundzie bieżącego sezonu zajmowała z 27 punktami na koncie piąte miejsce w tabeli Statscore Ekstraklasy.

Reklama

Inne sporty

Dodaj komentarz

Reklama