Reklama
Reklama

Grot Anilana w dobrym stylu wróciła do gry. Wicelider pokonany!

Czas < 1 min czytania
Grot Anilana w dobrym stylu wróciła do gry. Wicelider pokonany!

Fot. UKS Anilana Łódź

Łódzcy szczypiorniści zrewanżowali się Jurandowi Ciechanów za domową porażkę z początku sezonu i umocnili się na czele tabeli grupy C regionalnej pierwszej ligi.

Reklama

W oczekiwaniu na rewanż

Zespół Adama Jędraszczyka w sezonie 2021/2022 dotąd tylko raz musiał uznać wyższość rywala. Miało to miejsce w pierwszej kolejce sezonu, gdy dość nieoczekiwanie przegrał we własnej hali z Jurandem Ciechanów. Po 9 kolejnych zwycięstwach przerwę zimową spędził na pierwszym miejscu w tabeli i z przewagą dwóch punktów mógł spokojnie szykować się do rundy rewanżowej i meczu ze swoim wrześniowym pogromcą.

Reklama

Pełna kontrola

Tym razem faworyt wywiązał się ze swojej roli. Grot Anilana Łódź od początku miała inicjatywę przez cały mecz ani razu nie pozwoliła gospodarzom nie tylko wyjść na prowadzenie, ale też przynajmniej doprowadzić do remisu. Przyjezdni spotkanie rozpoczęli od szybkiego prowadzenia 3:0, a na przerwę schodzili przy wyniku 14:10. Po zmianie stron łodzianie nadal kontrolowali grę, choć zawodnicy Juranda ambitnie i do końca walczyli o korzystny wynik.

Reklama

Lider coraz mocniejszy

Reklama

Ostatecznie szczypiorniści Grot Anilany obronili prowadzenie i zapisali na swoim koncie kolejne trzy bardzo cenne punkty. Najwięcej bramek dla gości rzucił Szymon Krajewski – 6. O jedno trafienie mniej zanotowali Damian Wawrzyniak i Patryk Bara. Dzięki sobotniemu zwycięstwu drużyna z Łodzi ma obecnie pięć oczek przewagi nad drugim w tabeli grupy C pierwszej ligi zespołem z Ciechanowa.

SCKS Jurand Ciechanów – Grot Anilana Łódź 26:27 (10:14)

Skład Grot Anilany Łódź: Eryk Pisarkiewicz (B), Tomasz Sikora (B) – Marcel Kamiński, Konrad Czech, Jakub Winiarski, Szymon Krajewski, Damian Wawrzyniak, Dawid Trzeciak, Dawid Jakubiec, Kamil Katusza, Patryk Bara, Adrian Kucharski, Bartosz Pawlak.

Reklama

Inne sporty

Grot Anilana Łódźpiłka ręczna

Dodaj komentarz

Reklama