Reklama
Reklama

Grot Budowlani Łódź lepsi od lidera

Czas 2 min czytania
Grot Budowlani Łódź lepsi od lidera

Siatkarki Grot Budowlanych Fot. Grot Budowlani Łódź

Najmłodsza drużyna w Tauron Lidze – Grot Budowlani Łódź – potwierdziła, że będzie liczyć się w walce o mistrzostwo Polski. Przekonał się o tym Developres Rzeszów, lider tabeli.

Reklama

Mecz pierwszej z czwartą drużyną w Tauron Lidze nie zawiódł. Trwał aż pięć setów i zaprzeczył sloganowi, że kto nie wygrywa w trzech partiach prowadząc 2:0, zazwyczaj przegrywa 2:3. Grot Budowlani zaczęli koncertowo, niemal rozbijając faworyzowany Developres w dwóch pierwszych setach.

Amerykanka nie do zatrzymania

Świetnie grała Veronica Jones-Perry, ale jej młodsze koleżanki nie miały żadnego respektu dla rzeszowianek, wśród których były przecież dwie reprezentantki Serbii: Jelena Blagojević i Aleksandra Lazić, a także świetna Kanadyjka Kiera Van Ryk.

Reklama

Drużyna z Rzeszowa pokazała jednak, że nieprzypadkowo jest liderem, a do wtorku w swojej hali w tym sezonie nie straciła jeszcze punktu. Pomógł jej szeroki i wyrównany skład, bo rezerwowa rozgrywająca Marta Krajewski odmieniła sposób gry, a na dodatek bardzo dobrze serwowała.

Łodzianki przestały serwować w trudny sposób i łatwo przegrały trzeciego seta, w w kolejnym walczyły dzielnie, jednak nie zdołały zatrzymać Developresu. Grot Budowlani miały też problemu w przyjęciu zagrywki. Bezpośrednich punktów straciły mało, jednak Julia Nowicka musiała biegać za piłką i nie potrafiła oszukiwać rzeszowskiego bloku i obrony.

Grot Budowlani demolują

Doszło do tie-breaka, już szóstego w wykonaniu łódzkiej drużyny w tym sezonie. Dotąd bilans wynosił 3:2, a po raz ostatni pięciosetowe spotkanie Budowlane grały w piątek w Bielsku-Białej. Wygrały, podobnie jak w Rzeszowie, z tą różnicą, że tym razem rozbiły przeciwniczki. Jones-Perry, wybrana na najlepszą zawodniczkę meczu, była nie do zatrzymania, wspierała ją Magdalena Fedusio, a łódzki blok był nie do sforsowania.

Reklama

Wynik jest niespodzianką, lecz chyba nie sensacją, bo przecież Grot Budowlani, najmłodszy zespół w lidze, wcześniej pokonali już Chemika Police i ŁKS Commercecon. Dzięki wygranej awansowali na trzecie miejsce w tabeli. W następnej kolejce – w sobotę o godz. 15 – zmierzą się z lokalnym rywalem.

Developres Rzeszów – Grot Budowlani Łódź 2:3 (20:25, 16:25, 25:21, 25:21, 8:15)

Developres: Kaczmar, Blagojević 11, Efimienko-Młotkowska 3, Van Ryk 25, Fidon-Lebleu 3, Stencel 13, Krzos (libero) oraz Przybyła (libero), Lazić 9, Rasińska 3, Krajewska 3, Grabka, Polańska

Reklama

Grot Budowlani: Nowicka 3, Górecka 13, Lisiak 4, Jones-Perry 34, Fedusio 15, Centka 9, Stenzel (libero) oraz Damaske 1, Poreda, Lewandowska

Reklama

Siatkówka

Grot Budowlani Łódźsiatkówka

Dodaj komentarz

Reklama