Reklama
Reklama

Grot Budowlani Łódź pokonali Jokera

Czas < 1 min czytania
Grot Budowlani Łódź pokonali Jokera

Monika Fedusio, MVP meczu w Świeciu FOT. MARIAN ZUBRZYCKI

Siatkarki Grot Budowlanych Łódź pewnie pokonały na wyjeździe ostatniego w tabeli Jokera Piła.

Reklama

Budowlane jechały do Świecia w roli faworytek, bo były znacznie wyżej w tabeli. Ale mecz zaczął się od prowadzenia Jokera. Łodzianki miały problemy w przyjęciu i ataku, a największe Ana Cleger, która raz za razem nadziewała się na blok. W końcu trener Jakub Głuszak zdecydował się zmienić Kubankę na Julię Szczurowską, co przyniosło efekt później…

Budowlane odrobiły straty, a gra była wyrównana. Kapitalnie spisywała się Monika Fedusio, bezbłędna i bezwzględna w ataku. To przede wszystkim dzięki niej Grot Budowlani uciekli w końcówce na kilka punktów, by stracić większość przewagi. Na szczęście w ostatniej akcji Zuzanna Górecka zaatakowała po bloku, ale okazało się dopiero po sprawdzeniu w systemie challenge.

Reklama

Drugi set rozpoczął się od wysokiego prowadzenia łodzianek. Nie trwało to jednak długo… Joker błyskawicznie odrobił straty (7:7), jednak na więcej nie było go stać. Wysoki poziom trzymała Fedusio, nie ustępowała jej Górecka, a dodatkowo zaczęła je wspierać Szczurowska. Tym razem obyło się bez nerwów i Grot Budowlani wygrywali już 2:0. A kiedy na początku trzeciego seta Szczurowska zdobyła trzy punkty zagrywką, drużyna ze Świecia stanęła. Zanosiło się na to, że Joker nie wyjdzie z dziesiątki, lecz trener Głuszak wpuścił na boisko zmienniczki i pogromu nie było.

Grot Budowlani wygrali po raz siódmy w tym sezonie i awansowali na trzecie miejsce w tabeli. Ale ich rywale – ŁKS Commercecon i Legionovia – dopiero rozegrają swoje mecze w 12. kolejce.

Reklama

Joker Świecie – Grot Budowlani Łódź 0:3

Reklama

Sety: 23:25, 21:25, 16:25

Grot Budowlani: Łazowska 3, Fedusio 15, Lisiak 3, Cleger 2, Górecka 11, Centka 6, Łysiak (libero) oraz Szczurowska 18, Lewandowska 2, Pelczarska, Skomorowska (libero)

Reklama

Siatkówka

Grot Budowlani ŁódźTauron Liga

Dodaj komentarz

Reklama