Reklama
Reklama
Reklama

Grot Budowlani z nową rozgrywającą. To młodzieżowa reprezentantka Polski

Czas < 1 min czytania
Grot Budowlani z nową rozgrywającą. To młodzieżowa reprezentantka Polski

Grot Budowlani Łódź

Grot Budowlani ogłosili pozyskanie nowej rozgrywającej. Nowa zawodniczka klubu kierowanego przez Marcina Chudzika to utalentowana juniorka z występami w młodzieżowych reprezentacjach kraju na koncie.

Reklama

Włodarze Grot Budowlanych zostali zmuszeni do poszukiwania nowej rozgrywającej, po tym jak karierę zawiesiła spodziewająca się dziecka Ewelina Tobiasz. Od tego czasu trwały intensywne poszukiwania jej następczyni tak, aby Julia Nowicka nie pozostała bez zmienniczki.

Ostatecznie zdecydowano się na zakontraktowanie Oliwii Poredy, 17-letniej uczennicy elitarnej Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku. Mierząca 185 centymetrów zawodniczka jest wychowanką polickiego Chemika, a do Łodzi trafiła na zasadzie wypożyczenia z MKS-u Kalisz. W minionym sezonie sięgnęła w barwach kaliskiego klubu po mistrzostwo Polski juniorek i kadetek. Dodatkowo w pierwszym z wymienionych turniejów została wybrana najlepszą rozgrywającą. Latem minionego roku Poreda otrzymała powołanie na odbywające się na Mazurach trzytygodniowe zgrupowanie reprezentacji Polski juniorek.

Reklama

-Bardzo cieszę się, że dołączyłam do Grot Budowlanych, ponieważ granie na wyższym poziomie da mi dużo nowych umiejętności oraz możliwości. Wcześniej oglądałam mecze zespołu w telewizji i mogę powiedzieć, że mimo tak młodego wieku, dziewczyny pokazują bardzo dobrą siatkówkę, co widać w tabeli. Myślę, że jest to bardzo dobra droga do rozwoju mojej gry – powiedziała Poreda po podpisaniu kontraktu w rozmowie z oficjalną stroną klubu.

-Oliwia to młoda, zdolna i perspektywiczna rozgrywająca. Cieszymy się, że będzie z nami i z pewnością pomoże nam w realizacji naszych celów – dodał prezes trzeciego klubu w tabeli TAURON Ligi, Marcin Chudzik.

Fot. Marian Zubrzycki

Reklama

Siatkówka

Budowlani Łódź

Dodaj komentarz

Reklama