Reklama
Reklama
Reklama

Daniel Mąka rozwiązał kontakt z Widzewem

Czas < 1 min czytania
Daniel Mąka rozwiązał kontakt z Widzewem
Reklama

Po ponad czterech latach gry w Widzewie z zespołu odchodzi Daniel Mąka. Pomocnik rozwiązał kontrakt za porozumieniem stron.

Reklama

Daniel Mąka przyszedł do Widzewa latem 2016 roku i niemal od razu stał się czołową postacią tamtej drużyny.

W całych rozgrywkach trzecioligowych sezonu 2016/2017 Mąka strzelił 17 goli w 32 występach. Kolejny sezon w III lidze pomocnik zakończył świętowaniem z kolegami z zespołu awansu do II ligi po szalonym meczu wygranym 3:2 na wyjeździe z Sokołem Ostróda. W rozgrywkach 2017/2018 Daniel Mąka zaliczył 33 występy i strzelił 6 goli.

Reklama

Po awansie do II ligi pozostał w Widzewie, w barwach którego w sezonie 2018/2019 zanotował 22 mecze ligowe oraz 4 zdobyte bramki. Ostatecznie widzewiacy nie wywalczyli awansu na zaplecze ekstraklasy.

Mąka pozostał w drużynie prowadzonej przez trenera Marcina Kaczmarka na kolejny sezon mimo istnej kadrowej rewolucji. W rundzie jesiennej sezonu 2019/2020 był podstawowym zawodnikiem zespołu Widzewa i strzelił dwa gole w meczach ze Stalą Rzeszów (3:1) i Górnikiem Polkowice (1:0).

Szczęście opuściło Mąkę w listopadzie 2019 roku, kiedy to odniósł poważną kontuzję w meczu z Resovią. Na boisku 32-letni pomocnik ponownie pojawił się na murawie po 7 miesiącach przerwy, gdy wznowiono rozgrywki po okresie pandemii koronawirusa. Jako rezerwowy zagrał w 5 meczach rundy wiosennej II ligi. W obecnym sezonie, już na boiskach zaplecza ekstraklasy, zaliczył 11 występów.

Reklama

Ogółem Daniel Mąka rozegrał w barwach Widzewa 122 mecze i strzelił 29 goli.

Jak czytamy na widzew.com, zarząd Widzewa zaproponował Danielowi Mące pozostanie w klubie w nowej roli. Możliwie więc, że 32-latek pozostanie pracownikiem Widzewa. Klub nie zdradza na razie o jakiej funkcji mowa.

fot. widzew.com

Reklama

Piłka nożna

Widzew Łódź

Dodaj komentarz

Reklama