Reklama
Reklama
Reklama

Zima zaskoczyła I-ligowców. Gdzie podziały się kolorowe piłki?

Czas < 1 min czytania
Zima zaskoczyła I-ligowców. Gdzie podziały się kolorowe piłki?

Piłkarze Widzewa mają za sobą premierowy trening w 2021 roku, a już 16 stycznia czeka ich pierwszy sparing tej zimy. Jak się okazuje, problematyczną kwestią, z którą w Widzewie będą musieli sobie poradzić, mogą okazać się… piłki.

Reklama

Oficjalnym producentem piłki Fortuna 1 Ligi przed sezonem 2020/2021 została firma SELECT. Przez najbliższe 3 sezony wszystkie pierwszoligowe mecze zostaną rozegrane piłką marki Select Brillant Super TB.

Widzewiacy, korzystając z takiej możliwości, używają piłek meczowych także do treningu. Nietypowy problem pojawił się jednak podczas pierwszych zajęć łódzkiej drużyny w tym roku. Otóż okazało się, że firma SELECT nie dostarcza zespołom Fortuna 1 Ligi piłek w kolorze pomarańczowym lub żółtym – takim, by futbolówka nie zlewała się z zalegającym na murawie śniegiem.

Reklama

Podczas czwartkowego treningu problem nie dawał się widzewiakom mocno we znaki, bowiem boisko przed ich przyjazdem zostało dokładnie odśnieżone, a w czasie trwania zajęć opady śniegu były niewielkie. 

Kłopotliwe w takich warunkach mogłoby się jednak okazać rozegranie meczu. Pierwsze spotkanie kontrolne Widzewa z Elaną Toruń zaplanowane jest na 16 stycznia. Co więc się stanie, jeśli obecna pogoda się utrzyma?

Jak się dowiedzieliśmy, w klubie są przygotowani na taką ewentualność. Na stanie są bowiem pomarańczowe piłki innej firmy, które, w razie pilnej potrzeby, będą mogły zostać użyte podczas sparingu. 

Reklama

Inną kwestią jest rozgrywanie meczów ligowych. Jeśli zima zaskoczy I-ligowców na przełomie lutego i marca, to prawdopodobnie kluby otrzymają od oficjalnego producenta piłek Fortuna 1 Ligi także takie, które będą dobrze widoczne na śniegu. Granie białymi piłkami na białych murawach mijałoby się z celem, a firma SELECT ma w swojej ofercie spory wybór kolorów. Tym bardziej dziwi fakt, że nie przygotowano się na zimową ewentualność już kilka tygodni temu.

fot. Marian Zubrzycki

Reklama

Piłka nożna

Widzew Łódź

Dodaj komentarz

Reklama