Zima zaskoczyła I-ligowców. Gdzie podziały się kolorowe piłki?

Reklama


Czas < 1 min czytania

Piłkarze Widzewa mają za sobą premierowy trening w 2021 roku, a już 16 stycznia czeka ich pierwszy sparing tej zimy. Jak się okazuje, problematyczną kwestią, z którą w Widzewie będą musieli sobie poradzić, mogą okazać się… piłki.

Oficjalnym producentem piłki Fortuna 1 Ligi przed sezonem 2020/2021 została firma SELECT. Przez najbliższe 3 sezony wszystkie pierwszoligowe mecze zostaną rozegrane piłką marki Select Brillant Super TB.

Widzewiacy, korzystając z takiej możliwości, używają piłek meczowych także do treningu. Nietypowy problem pojawił się jednak podczas pierwszych zajęć łódzkiej drużyny w tym roku. Otóż okazało się, że firma SELECT nie dostarcza zespołom Fortuna 1 Ligi piłek w kolorze pomarańczowym lub żółtym – takim, by futbolówka nie zlewała się z zalegającym na murawie śniegiem.

Reklama

Podczas czwartkowego treningu problem nie dawał się widzewiakom mocno we znaki, bowiem boisko przed ich przyjazdem zostało dokładnie odśnieżone, a w czasie trwania zajęć opady śniegu były niewielkie. 

Kłopotliwe w takich warunkach mogłoby się jednak okazać rozegranie meczu. Pierwsze spotkanie kontrolne Widzewa z Elaną Toruń zaplanowane jest na 16 stycznia. Co więc się stanie, jeśli obecna pogoda się utrzyma?

Jak się dowiedzieliśmy, w klubie są przygotowani na taką ewentualność. Na stanie są bowiem pomarańczowe piłki innej firmy, które, w razie pilnej potrzeby, będą mogły zostać użyte podczas sparingu. 

Reklama

Inną kwestią jest rozgrywanie meczów ligowych. Jeśli zima zaskoczy I-ligowców na przełomie lutego i marca, to prawdopodobnie kluby otrzymają od oficjalnego producenta piłek Fortuna 1 Ligi także takie, które będą dobrze widoczne na śniegu. Granie białymi piłkami na białych murawach mijałoby się z celem, a firma SELECT ma w swojej ofercie spory wybór kolorów. Tym bardziej dziwi fakt, że nie przygotowano się na zimową ewentualność już kilka tygodni temu.

fot. Marian Zubrzycki

Reklama

Piłka nożna

Widzew Łódź

Dodaj komentarz