Reklama
Reklama
Reklama

Grot Budowlani zniszczeni w Kaliszu

Czas < 1 min czytania
Grot Budowlani zniszczeni w Kaliszu

Grot Budowlani Łódź Fot. Marian Zubrzycki

Siatkarki Grot Budowlanych Łódź przegrały drugi kolejny mecz w Tauron Lidze. Tym razem pokonała ich Energa MKS Kalisz.

Reklama

Grot Budowlani w derbach z ŁKS-em stracili rozgrywającą Julię Nowicką, która doznała kontuzji. Zastępująca ją Oliwia Poreda dopiero zaczyna karierę. Brakuje jej umiejętności i doświadczenia. 17-latka nie poradziła sobie z prowadzeniem meczu, zwłaszcza, gdy miała niedokładnie odebrane piłki.

Mimo to Grot Budowani dobrze zaczęli grę i po wyrównanej walce wygrali pierwszego seta. Ostatni punkt zdobyła blokiem Poreda. Później było już gorzej. Winy nie można jednak zrzucić na młodą zawodniczkę, bo przede wszystkim zawiodła Veronica Joner-Perry. A gdy Amerykanka gra słabo, cała drużyna ma problemy. Od trzeciego seta zastępowała ją Paulina Damaske.

Reklama

Cały łódzki zespół jednak się poddał i przestał walczyć. Nie był w stanie znaleźć sposobu na doskonale grające w obronie zawodniczki z Kalisza. MKS wygrał zasłużenie, a Grot Budowlani muszą szybko wziąć się w garść, bo we wtorek czeka ich mecz z Eneą PTPS Piła w ćwierćfinale Pucharu Polski.

Energa MKS Kalisz – Grot Budowlani Łódź 3:1 (26:28, 25:20, 25:17, 25:19)

Grot Budowlani: Poreda 2, Górecka 21, Lisiak 4, Jones-Perry 15, Fedusio 17, Lewandowska 5, Stenzel (libero) oraz Damaske 2, Kędziora, Michalak

Reklama

Siatkówka

Grot Budowlani Łódźsiatkówka

Dodaj komentarz

Reklama