Reklama
Reklama
Reklama

Gwiazdy ŁKS-u i Widzewa oklaskiwane na Stadionie Narodowym

Czas 1 min czytania
Gwiazdy ŁKS-u i Widzewa oklaskiwane na Stadionie Narodowym
Piłkarze ŁKS-u i Widzewa grali w trzeciej, najlepszej drużynie na świecie.

Przed meczem Polski z Belgią na PGE Narodowym na murawę wyszli najlepsi piłkarze ŁKS-u i Widzewa. Niestety, większość z nich nie pomoże już swoim drużynom, bo od dawna są na emeryturze. PZPN uhonorował reprezentantów Polski z 1982 wręczając im statuetki, a zgromadzona publiczność nagrodziła trzecią drużynę świata gromkimi brawami.

Reklama

Piłkarze ŁKS-u i Widzewa

Na Mistrzostwach Świata w Hiszpanii nasza reprezentacja wywalczyła trzecie miejsce. Polacy wcale nie mieli łatwiej grupy, bo rywalizowali z Włochami, Kamerunem i Peru. Z drużyną z Ameryki Południowej wygrali aż 5:1, a gole dla biało-czerwonych strzelali widzewiacy Zbigniew Boniek i Włodzimierz Smolarek. W drugiej rundzie, bo wtedy grało się dwie fazy grupowe, Polska pokonała Belgię 3:0, a hat-trickiem popisał się były prezes PZPN. Niestety w półfinale Polacy przegrali z Włochami i musieli zadowolić się trzecim miejscem, które wywalczyli w wygranym 3:2 meczu z Francją Oprócz wymienionych strzelców goli, ważną postacią kadry narodowej na mistrzostwach świata był Marek Dziuba. Ełkaesiak nie zagrał w pierwszych dwóch meczach fazy grupowej, ale od spotkania z Peru brał udział we wszystkich meczach i był ostoją polskiej defensywy. To nie wszystko, bo w bramce stał Józef Młynarczyk, widzewiak, którzy przez cały turniej wpuścił tylko pięć goli. Partnerem Dziuby w defensywie był kolejny widzewiak, Władysław Żmuda.

Reprezentacja Polski na mistrzostwach świata Hiszpania 1982:

Zbigniew Boniek (Widzew Łódź), Andrzej Buncol (Legia Warszawa), Włodzimierz Ciołek (Stal Mielec), Tadeusz Dolny (Górnik Zabrze), Marek Dziuba (ŁKS), Andrzej Iwan (Wisła Kraków), Jan Jałocha (Wisła Kraków), Paweł Janas (Legia Warszawa), Jacek Kazimierski (Legia Warszawa), Janusz Kupcewicz (Arka Gdynia), Marek Kusto (Legia Warszawa), Grzegorz Lato (KSC Lokeren), Stefan Majewski (Legia Warszawa), Waldemar Matysik (Górnik Zabrze), Józef Młynarczyk (Widzew Łódź), Piotr Mowlik (Lech Poznań), Andrzej Pałasz (Górnik Zabrze), Piotr Skrobowski (Wisła Kraków), Włodzimierz Smolarek (Widzew Łódź), Andrzej Szarmach (AJ Auxerre), Roman Wójcicki (Śląsk Wrocław), Władysław Żmuda (Widzew Łódź).

Reklama

fot: Łączy nas piłka

Piłka nożna

ŁKS ŁódźWidzew Łódź

Dodaj komentarz

Reklama