Hiszpański skrzydłowy trafi do ŁKS-u?

fot. Marian Zubrzycki

Reklama

Czas < 1 min czytania

W kadrze ŁKS-u już wkrótce może znaleźć się piąty hiszpański piłkarz.

José Otón z działającego w Murcii portalu „La Verdad” oraz Eugenio González Aguilera – pracujący nad Wisłą dziennikarz opisujący losy Hiszpanów na polskich boiskach informują, że już wkrótce do Carlosa Morosa Gracii, Pirulo, Samu Corrala oraz Antonio Domingueza dołączy Javi Moreno.

Reklama

Moreno to 23-letni lewonożny skrzydłowy. Najczęściej wystawiany był na lewym skrzydle, ale miał też okazję grać jako prawoskrzydłowy oraz „dziewiątka”. Urodził się w Almeríi i w miejscowych klubach stawiał pierwsze kroki w piłkarskim świecie. W roku 2019 przeszedł do drużyny UCAM Murcia. W pierwszym sezonie udało mu się spędzić na boisku łącznie 1 086 minut i zdobyć cztery bramki. Pod wodzą nowego trenera, José Maríi Salmeróna spadł w klubowej hierarchii. W zakończonych właśnie rozgrywkach Segunda Division B (trzeci poziom rozgrywkowy) Moreno musiał zadowolić się rolą rezerwowego – wystąpił w zaledwie ośmiu z 24 meczów ligowych.

Reklama

Zdaniem hiszpańskich źródeł Moreno był jednym z głównych celów transferowych Manolo Moliny, który raptem tydzień temu został mianowany nowym dyrektorem sportowym Realu Murcia – lokalnego rywala UCAM, który także gra na co dzień w Segunda Division B.

Reklama

Według Eugenio Gonzáleza Aguilery 23-latek od dłuższego czasu wzbudzał zainteresowanie pierwszoligowców – o jego podpis miały zabiegać Radomiak, GKS Tychy czy Arka Gdynia. Najbardziej atrakcyjną ofertę przedstawił jednak ŁKS i to w nim skrzydłowy z Almeríi miałby grać od przyszłego sezonu.

Piłka nożna

ŁKS Łódź

Reklama

Dodaj komentarz