Reklama
Reklama

Idealny weekend TME ŁKH Łódź

Czas 2 min czytania
Idealny weekend TME ŁKH Łódź

TME ŁKH ŁÓDŹ - HK OPOLE. FOT. MARIAN ZUBRZYCKI

W minioną sobotę i niedzielę łódzcy hokeiści odnieśli dwa wyjazdowe zwycięstwa, pokonując wyżej notowanych rywali z Krakowa i Oświęcimia.

Reklama

16 października w stolicy Małopolski, na lodowisku im. Adama „Rocha” Kowalskiego, TME ŁKH Łódź mierzyło się z MKS-em Cracovią. Prowadzenie gościom dał w 11. minucie Rosjanin Iwan Cyran, który również kilka chwil później odpowiedział na jedyne tego dnia trafienie rywali, wyprowadzając swój zespół na 2:1. Po bezbramkowej drugiej tercji losy meczu rozstrzygnęły się w ostatniej partii, kiedy dwa razy na listę strzelców wpisał się Białorusin Daniił Linkiewicz, a wynik spotkania na 5:1 ustalił czeski napastnik łodzian – Vaclav Riha.

Dzień później poprzeczka powędrowała nieco wyżej. Po meczu z dziesiątą w tabeli 1 Ligi PZLH Cracovią TME ŁKH przyszło rywalizować z ósmą w stawce UKH Unią Oświęcim. Tym razem strzelanie rozpoczęli gospodarze, i to już kilkadziesiąt sekund po rozpoczęciu gry. Wyrównał 5 minut później zawodnik, który jako ostatni trafił poprzedniego dnia w Krakowie, czyli wspomniany wcześniej Riha. Przyjezdni prowadzenie objęli w drugiej tercji, dzięki uderzeniu Mateusza Kubiaka. Tym razem zespół z Oświęcimia potrafił jeszcze wyrównać, ale decydującego gola 4 minuty przed końcową syreną zdobył Tymoteusz Lewy. W samej końcówce Unia miała jeszcze rzut karny, ale nie wykorzystał go Szymon Fus, pozwalając łodzianom wywieźć z trudnego terenu komplet punktów.

Reklama

Kolejne mecze, tym razem u siebie, na lodowisku Bombonierka w Łodzi, zespół Jurija Ziankowa rozegra w sobotę 30 października – z MMKS Podhalem Nowy Targ i w niedzielę dzień później – z UKS Niedźwiadkami MOSiR Sanok. Już dziś zachęcamy wszystkich kibiców w mieście i regionie do zaznaczenia tych dat w kalendarzu i zarezerwowania czasu na dopingowanie drużyny w walce o kolejne cenne zwycięstwa!

sobota 16.10.2021 r., MKS Cracovia Kraków – TME ŁKH Łódź (1:2, 0:0, 0:3)

Reklama

Bramki dla TME ŁKH: Iwan Cyran (2x), Daniił Linkiewicz (2x), Valclav Riha.

Reklama

niedziela 17.10.2021 r., UKH Unia Oświęcim – TME ŁKH Łódź (1:2, 0:1, 1:1)

Bramki dla TME ŁKH: Vaclav Riha, Mateusz Kubiak, Tymoteusz Lewy.

Reklama

Hokej

hokejTME ŁKH Łódź

Dodaj komentarz

Reklama