Reklama
Reklama

Ilu kibiców wejdzie na ostatni mecz Widzewa?

Czas < 1 min czytania
Ilu kibiców wejdzie na ostatni mecz Widzewa?

Kibice Widzewa Fot. widzew.com

Czy jest szansa na więcej niż ponad 4300 kibiców na ostatnim w sezonie meczu Widzewa?

Reklama

W niedzielę o godz. 12.40 Widzew rozegra swój ostatni mecz w tym sezonie. Z kibicami pożegna się na swoim stadionie. Przed pierwszym gwizdkiem sędziego meczu z Odrą Opole odbędzie się uroczystość upamiętnienia pierwszego mistrzostwa Polski łódzkiego klubu przed 40 laty. Będzie więc odświętnie. Na pewno takie wydarzenie chciałoby obejrzeć jak najwięcej kibiców. Niestety prawo w tej chwili pozwala na zajęcie tylko 25 procent miejsc na stadionie. Były jednak wyjątki, jak dwa spotkania reprezentacji Polski – z Rosją we Wrocławiu i z Islandią w Poznaniu. Także na ostatnim meczu GKS-u Katowice pojawiło się więcej widzów. W tym przypadku jednak lokalne władze zinterpretowały korzystnie dla kibiców nieprecyzyjne zarządzenie o wpuszczaniu zaszczepionych osób na imprezy.

Widzew wydaje komunikat

Reklama

We wtorek wieczorem Widzew ogłosił sposób dystrybucji wejściówek na mecz z Odrą, oczywiście posiadaczom karnetów. Mowa o 4360 biletach, czyli właśnie 25 procentach pojemności stadionu przy al. Piłsudskiego 138. Na Twitterze rzecznik prasowy Widzewa odebrał nadzieje kibiców, na zwiększenie tej liczby. „Niestety według naszej wiedzy raczej nie możemy liczyć na zgodę stosownych władz, by wpuścić na stadion więcej niż 25% publiczności” – napisał chwilę przed komunikatem klubu na ten temat.

„W ostatnim czasie pojawiło się kolejne rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów – część władz lokalnych i organów interpretuje je w taki sposób, że umożliwia ono niewliczanie do limitu osób zaszczepionych przeciw COVID-19. Po przeprowadzonych konsultacjach w przypadku Widzewa Łódź aktualna pozostaje jednak wcześniejsza decyzja, zgodnie z którą ostatnie spotkanie przeciw Odrze Opole nadal będzie mogło obejrzeć z trybun Serca Łodzi maksymalnie 4360 osób” – napisano na oficjalnej stronie klubu.

Zapisy na mecz z Odrą rozpoczną się w środę w południe. Więcej szczegółów tutaj

Reklama

Piłka nożna

Widzew Łódź

Dodaj komentarz

Reklama