Reklama
Reklama

Janusz Niedźwiedź z nagrodą dla najlepszego trenera

Czas < 1 min czytania
Janusz Niedźwiedź z nagrodą dla najlepszego trenera

Janusz Niedźwiedź i Euzebiusz Smolarek / fot. Marcin Bryja, widzew.com

Przy okazji niedzielnego meczu Widzewa Łódź z Miedzią Legnica szkoleniowiec gospodarzy otrzymał nagrodę Polskiego Związku Piłkarzy dla najlepszego trenera eWinner 2 Ligi w sezonie 2020/2021.

Reklama

Janusz Niedźwiedź został laureatem plebiscytu #PiłkarzeWybierają organizowanego przez Polski Związek Piłkarzy. To wyjątkowa formuła, w której o końcowych wynikach decydują tylko i wyłącznie głosy zawodników występujących na danym szczeblu rozgrywkowym, zbierane przez PZP w ramach otwartej ankiety.

Decyzją piłkarzy eWinner 2 Ligi najlepszym trenerem na trzecim szczeblu rozgrywkowym w poprzednim sezonie wybrany został właśnie Niedźwiedź, który z Górnikiem Polkowice w imponującym stylu wygrał ligę, zapewniając klubowi awans na zaplecze PKO Ekstraklasy.

Reklama

Teraz 39-letni szkoleniowiec walczy o kolejną ligową promocję, tym razem z Widzewem Łódź, do najwyższej klasy rozgrywkowej. Czerwono-biało-czerwoni są liderem Fortuna 1 Ligi, a mecz na szczycie, z drugą w tabeli Miedzią Legnica, był idealną okazją, by wręczyć Niedźwiedziowi zaległą nagrodę. Przekazał ją osobiście Euzebiusz Smolarek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, ale też syn przedwcześnie zmarłej legendy Widzewa i znakomitego przed laty reprezentanta Polski – śp. Włodzimierza Smolarka.

Warto pamiętać, że założycielem PZP, czyli organizacji dbającej przede wszystkim o przestrzeganie praw piłkarzy w Polsce, był śp. Marek Pięta, kolejny wybitny piłkarz Widzewa, a prywatnie bliski przyjaciel Smolarka seniora.

Reklama
Reklama

Piłka nożna

Euzebiusz SmolarekJanusz Niedźwiedźpiłka nożnarts widzew łódźWidzew Łódź

Dodaj komentarz

Reklama