Reklama
Reklama
Reklama

Kapitan zostaje w Orle. Łodzianie pozyskali nowego zawodnika

Czas 2 min czytania
Kapitan zostaje w Orle. Łodzianie pozyskali nowego zawodnika

W poniedziałek 8 listopada na stadionie Orła Łódź odbył się briefing prasowy dotyczący przedstawienia składu na sezon 2022. Ogłoszono na nim, że kontrakt z klubem podpisał Norbert Kościuch oraz były zawodnik Wybrzeża Gdańsk, Michał Gruchalski.

Reklama

– Dzisiejsza konferencja poświęcona jest przedstawieniu kolejnych zawodników, którzy odnowili kontrakt lub zasilili nasz klub. Obok mnie stoją Norbert Kościuch oraz Michał Gruchalski. Na pewno słyszeli państwo również o Grzegorzu Zengocie, który trenował na Moto Arenie i był przymierzany do naszego klubu. Doszliśmy jednak do wniosku, że dwóch seniorów Polaków wystarczy. Naciskać na Norberta Kościucha oraz Marcina Nowaka ma właśnie Michał Gruchalski, którego zadaniem jest udowodnić, że w każdej chwili może ich zmienić – powiedział podczas briefingu prasowego Witold Skrzydlewski. 

Honorowy Prezes KŻ Orzeł Łódź wspomniał również o specjalnej akcji dla kibiców zorganizowanej przez kwiaciarnie H. Skrzydlewska. – Wprowadzamy specjalne vouchery. Jeśli ktoś za zakupy w kwiaciarniach Skrzydlewska uzbiera paragony na minimum 400 złotych, będzie mógł w kwiaciarni znajdującej się na stadionie Orła wymienić voucher na dowolny domowy mecz Orła Łódź. Będziemy również proponować naszym sponsorom, aby wprowadzili u siebie podobne akcje. Myślę, że dzięki takim działaniom możemy nieco powiększyć grono kibiców oraz frekwencję na stadionie. Tak jak już wcześniej wspominaliśmy, cały zysk kwiaciarni znajdującej się na Moto Arenie przeznaczymy na działalność klubu – dodał Witold Skrzydlewski.

Reklama

Na tematy stricte sportowe wypowiedział się trener Adam Skórnicki. – Jest z nami kapitan, który przedłużył kontrakt na kolejny, trzeci z rzędu sezon. Umowę podpisał również Michał Gruchalski, który w zeszłym sezonie startował w Wybrzeżu Gdańsk. Tym samym budowanie składu z polskich zawodników mamy zakończone. Michał nie miał łatwego sezonu, choć końcówkę rozgrywek zaliczył naprawdę przyzwoitą. Udało mu się pokonać szereg problemów, które go męczyły. Mam tu na myśli covid oraz sytuację silnikową. Pokazał, że nawet w ciężkich momentach potrafił wygrywać wyścigi. Michał posiada duży potencjał – ocenił zawodników Orła Łódź Adam Skórnicki. 

– Mamy zespół, który przy solidnej pracy, którą mamy do wykonania zimą i w trakcie całego sezonu, pozwoli nam spełnić marzenia i awansować do play-offów. Myślę, że ci zawodnicy pokażą, że są w stanie podnieść swoje średnie punktowe i w kluczowym momencie sezonu będziemy mogli powiedzieć, że jest to zespół, o którym marzyliśmy. Mam nadzieję, że drużyny, którym wydaje się, że są przed nami, będą czuć w trakcie sezonu nasz oddech na plecach – dodał Adam Skórnicki.

Na koniec briefingu prasowego głos zabrali również sami zawodnicy. – Cieszę się, że po raz kolejny dostałem kredyt zaufania od prezesa. Moje poprzednie sezony nie przebiegały tak, jakbym sobie tego życzył. Stać mnie na więcej. Będę chciał wrócić do tego, co prezentowałem kiedyś. Teraz czeka mnie trochę pracy. Wiem, co do tej pory nie do końca zagrało. Na pewno będę starał się poprawić, aby wszyscy na koniec sezonu byli zadowoleni – stwierdził Norbert Kościuch.

Reklama

– Po dość nieudanym sezonie dostałem ogromny kredyt zaufania od prezesa Witolda Skrzydlewskiego oraz trenera Adama Skórnickiego. Muszę się pokazać w dwustu procentach. Mam nadzieję, że 2022 rok będzie dla mnie sezonem życia. Chciałbym wywalczyć miejsce w składzie i od pierwszego meczu do samego końca rozgrywek jechać jako czynny zawodnik – powiedział Michał Gruchalski. 

Żużel

Orzeł Łódź

Dodaj komentarz

Reklama