Reklama
Reklama
Reklama

Jubileuszowy herb GKS-u Bełchatów

Czas < 1 min czytania
Jubileuszowy herb GKS-u Bełchatów
Reklama

Nowy herb pojawi się na koszulkach piłkarzy GKS-u Bełchatów.

Reklama

W 2022 roku GKS Bełchatów skończy 45 lat. Chociaż w jubileuszowym roku bełchatowianie będą musieli walczyć o utrzymanie na szczeblu centralnym to władze klubu nie zapomniały o rocznicy. Daniel Gouda Tworski, łódzki artysta, który współpracował między innymi z Miedzią Legnica, a prywatnie zapalony pasjonat futbolu, zaprojektował herb na czterdziestopięciolecie GKS-u Bełchatów.

–  Na wstępie należy zaznaczyć, że znak GKS Bełchatów nie jest łatwy przez swoją asymetryczność. Zwykle herby są zamknięte w jakiejś bezpiecznej formie czy to okręgu czy herbu. Tutaj kompozycja zauważalnie „leci” nam do lewej strony przez wpisanie całości w minuskułę litery „b”. Aby nieco wyważyć kompozycję „ubrałem” herb Gieksy w cyfry jubileuszowe. Nazwijmy to opatrznością losu, że tak to wszystko się ładnie ułożyło. Warto podkreślić, że mimo, iż sam herb nieco ginie w okolicznościowym znaku, to jednak nie dało się tego wykonać inaczej. Jest odważnie, bo to dość niespotykane rozwiązanie. Zastosowane skosy mają nadawać sportowy charakter. Jeśli wierzyć prawidłom sztuki, to właśnie diagonalizmy nadają dynamiki projektom. – powiedział artysta.

Reklama

Bełchatowianie przez cały 2022 rok będą występowali z odświeżonym logo na koszulkach. Jubileuszowy herb pojawi się również na okolicznościowych gadżetach.

fot: GKS Bełchatów

Reklama

Piłka nożna

GKS Bełchatów

Dodaj komentarz

Reklama