Reklama
Reklama
Reklama

Juniorzy Anilany w grze o półfinał mistrzostw Polski

Czas < 1 min czytania
Juniorzy Anilany w grze o półfinał mistrzostw Polski

Juniorzy Anilany powalczą o najlepszą czwórkę mistrzostw Polski (facebook.com/uksanilana, Aparatka Kasia)

W piątkowe popołudnie juniorzy Anilany Łodź rozpoczną rywalizację w ćwierćfinałowym  turnieju mistrzostw Polski piłkarzy ręcznych. W trzy dni młodzi szczypiorniści rozegrają trzy mecze, które zadecydują o tym, czy łodzianie awansują do strefy medalowej.

Reklama

Anilana z szansami na kolejne medale mistrzostw Polski

O awans do półfinału młodzi szczypiorniści powalczą w Legnicy, gdzie rozgrywany będzie jeden z dwóch ćwierćfinałowych turniejów.

Łódzka Anilana jest znana z doskonałego szkolenia młodych piłkarzy ręcznych, ale w 1/4 mistrzostw Polski juniorów będzie się mierzyła z równie silnymi zespołami. Rywalami łódzkich zawodników będą: miejscowa MSPR Siódemka-Huras, KS VIVE I Kielce i Gwardia II Opole.

Reklama

– Cała czwórka to bardzo wyrównane zespoły. Moim zdaniem to dyspozycja dnia zadecyduje kto będzie górą, bo wygrać może każdy z każdym. Cel jednak mamy jasny – awans do najlepszej czwórki w Polsce – powiedział Adam Tondys, prezes klubu.

Co ciekawe, wszystkie osiem drużyn, które zagrają w ćwierćfinale (drugi turniej odbędzie się w Lublinie) w ostatniej fazie przegrało po jednym meczu, a łodzianie byli w tym towarzystwie drugim najlepiej broniącym zespołem. Wskazać faworytów w walce o najlepszą czwórkę nie jest więc łatwo.

CZYTAJ TAKŻE >>> UKS Anilana Łódź w ósemce mistrzostw Polski juniorów

Co więcej, w ocenie ekspertów, grupa, do której trafiła Anilana, jest nieco mocniejsza.

Reklama

– To takie przedwczesne Final Four, bo te cztery zespoły są naprawdę bardzo mocne – ocenił Tondys. – Oczywiście w drugiej grupie także nie brakuje silnych drużyn, bo zespoły z Płocka i Lublina to ścisła czołówka w kraju.

Na początek gospodarze

Pierwsze spotkanie łodzianie rozegrają w piątek 18 lutego o 17:00, a ich rywalem będą gospodarze turnieju – MSPR Siódemka-Huras Legnica. Dzień później Anilana zagra z Vive (o 10:00), a na koniec, w niedzielę, z Gwardią II Opole (o 10:00).

Awans do strefy medalowej wywalczą dwa najlepsze zespoły z każdej z grup.

Reklama

Inne sporty

Grot Anilana Łódź

Dodaj komentarz

Reklama