Reklama
Reklama
Reklama

Kaiyi Ren dołączyła do Budowlanych. Chinka może zagrać przeciwko ŁKS

Czas < 1 min czytania
Kaiyi Ren dołączyła do Budowlanych. Chinka może zagrać przeciwko ŁKS
Reklama

Reprezentantka Chin Kaiyi Ren dołączyła do zespołu Grot Budowlani. Brązowa medalistka mistrzostw świata wystąpi w derbowym meczu z ŁKS Commercecon.

Reklama

Kaiyi prawie całą swoją dotychczasową karierę spędziła w lidze chińskiej. Grała w zespole Beijing BAIC Motors. Z reprezentacją Chin w 2018 r. wywalczyła brązowy medal mistrzostw świata. Występowała również w mistrzostwach Azji, Lidze Narodów oraz Klubowych Mistrzostwach Świata. Jest aktualną mistrzynią Chin.

– Formalności trwały dosyć długo, ale na szczęście już się zakończyły. Droga Kaiyido Polski wiodła przez Belgrad. Nasza przyjmująca przyleciała z Chin do Belgradu i trenowała tam wraz z lokalnym zespołem. Czekała w tym czasie na przyznanie wizy do Polski – mówi prezes Budowlanych Marcin Chudzik.

Reklama

– Jestem bardzo podekscytowana przyjazdem do Łodzi i tym, że będę mogła grać w polskiej lidze. Jest to pierwszy raz gdy będę występowała poza swoim krajem. Wiem, że Grot Budowlani to klub, który walczy o najwyższe cele. Cieszę się, że będę mogła go reprezentować i zdobywać doświadczenie w tak dobrej drużynie – podkreśla Kaiyi Ren.

W niedzielę o godz. 17:30 Grot Budowlani zmierzą się z ŁKS Commercecon. Czy kibice zobaczą nową zawodniczkę w akcji? – Wszyscy byśmy bardzo tego chcieli, ale wszystko zależy od tego jak zaadaptuje się w zespole. Chiński styl gry różni się od polskiej – podkreśla trener Błażej Krzyształowicz.

Reklama

Siatkówka

Grot Budowlani Łódź

Dodaj komentarz

Reklama