Reklama
Reklama
Reklama

Jubileuszowy i rekordowy DOZ Maraton Łódź

Czas 2 min czytania
Jubileuszowy i rekordowy DOZ Maraton Łódź

FOT. maxmann z Pixabay

Za niespełna 2 miesiące, a konkretnie 19 kwietnia, odbędzie się DOZ Maraton Łódź, czyli największa biegowa impreza w Łodzi. Już teraz wiadomo, że będzie to rekordowa edycja imprezy. Na liście uczestników zapisanych jest ponad 6000 biegaczy.

Reklama

To, co cieszy organizatorów, to nie tylko fakt zapisania się ponad 6000 osób na wszystkie biegi, ale także zdecydowany wzrost zapisów na sam maraton. Jak podaje Jacek Chmiel, dyrektor imprezy, w tej chwili na bieg na dystansie 42 km 195 metrów zapisało się już ponad 2600 osób. Do tej pory nieosiągalnym progiem była liczba 2000 uczestników.

Wpływ na taki stan rzeczy na kilka czynników, ale najważniejszym jest na pewno sukces poprzedniej edycji, która pokazała, że zmiana wykonawcy wydarzenia była bardzo dobrym ruchem. Teraz ten wysoki poziom organizacyjny trzeba utrzymać, w czym pomóc ma m.in. współpraca z władzami miasta.

Reklama

– Cieszę się, że po raz 10. Łódź stanie się wielką maratońską areną. Dziękuję wszystkim, którzy przyczyniają się do tego, że to wydarzenia gości właśnie w naszym mieście. To wspaniały czas, który możemy spędzić ze swoimi bliskimi i znajomymi. Dlatego też chcemy zaproponować atrakcyjne zniżki – powiedziała wiceprezydent Łodzi – Joanna Skrzydlewska. 

Mowa m.in. o zniżkach do wszystkich muzeów na terenie Łodzi i upustach na wejściówki do Teatru Muzycznego i Teatru Pinokio. Bilety dla uczestników będą tańsze o 50%.

– Serdecznie zapraszam do tego, by pozostać w Łodzi dłużej i spędzić tutaj bardzo udany weekend – dodała Skrzydlewska.

Reklama

Co więcej, w weekend 17-19. kwietnia wszyscy uczestnicy DOZ Maratonu Łódź będą mogli podróżować pociągami Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej oraz komunikacją miejską w Łodzi zupełnie za darmo.

Owocna współpraca z władzami Łodzi to nie wszystko. Podobnie jak w poprzednich latach organizatorzy przygotowują szereg udogodnień dla zawodników i kibiców. Zupełną nowością będzie możliwość śledzenia każdego zawodnika na trasie. 

– W trakcie biegu będzie możliwość śledzenia każdego zawodnika na mapie, pozycja zawodnika podawana będzie na podstawie jego tempa biegu na poszczególnych punktach pomiarowych. Dzięki tej opcji będzie możliwość precyzyjnego określenia momentu przebiegnięcia przez zawodnika poszczególnych punktów na trasie oraz określenie przybliżonego momentu przekroczenia mety – podają organizatorzy. 

Reklama

Przypominamy, że tylko do końca lutego obowiązuje niższe wpisowe na 10. edycję DOZ Maratonu Łódź. W kolejnych miesiącach stawka za zapisanie się na imprezę będzie stopniowo rosła.

Warto podkreślić, że w chwili obecnej nie ma zagrożenia odwołania imprezy ze względu na koronawirusa.

– Zdajemy sobie sprawę z zagrożenia, ale nic nie wskazuje na to, byśmy odstępowali od planowanych prac. Do naszej imprezy pozostały jeszcze prawie 2 miesiące, więc ciężko powiedzieć w którą stronę to się rozwinie. W chwili obecnej nie ma w Polsce koronawirusa, więc pracujemy zgodnie z planem.

Reklama

Szczegóły dotyczące wszystkich nowości oraz informacje dotyczące zapisów na maraton i biegi towarzyszące znajdziecie na stronie DOZ MARATONU Łódź.

AktywnośćInne sporty

DOZ Maraton Łódź

Dodaj komentarz

Reklama