Kanonada w Białymstoku. Futsaliści Widzewa mistrzami jesieni

Czas 2 min czytania

ŁÓDŹ. 03.10.2021, WIDZEW ŁÓDŹ FUTSAL - KS GNIEZNO FOT. MARIAN ZUBRZYCKI

Osłabiony kadrowo Widzew Łódź Futsal zdemolował Futbalo Białystok, wygrywając na wyjeździe aż 9:2. Strzelanie goście rozpoczęli nim upłynęło pół minuty gry.

Wyprowadzony błyskawicznie cios prawdopodobnie ustawił spotkanie. Jeśli przed jego startem gospodarze mogli mieć nadzieje na korzystny rezultat, spowodowane przede wszystkim licznymi absencjami w drużynie lidera, w tym nieobecnością podstawowego bramkarza i kapitana – Dariusza Słowińskiego, już pierwsze minuty sobotniego meczu powinny je rozwiać. W 25. sekundzie prowadzenie ekipie Widzew Łódź Futsal dał Tomasza Gąsior (dobijając strzał Daniela Krawczyka, który sekundę wcześniej trafił… w słupek!), po 6 minutach było 2:0 za sprawą trafienia Maksyma Panasenki, a do przerwy czerwono-biało-czerwoni prowadzili 5:0.

Rywale zabrali się za strzelanie po przerwie, dopiero gdy przyjezdni na liczniku mieli już osiem goli. Futbalo trafiło do bramki łodzian dwukrotnie, ale wynik meczu na 9:2 ustalił Jan Dudek, notując swoją drugą tego dnia bramkę. Na listę strzelców wcześniej wpisali się jeszcze najskuteczniejszy zawodnik rozgrywek – Daniel Krawczyk (dwukrotnie), Damian Kopa, Michał Marciniak i ponownie zdobywca pierwszej bramki – Tomasz Gąsior. Warto odnotować, że bardzo dobrze w bramce drużyny z Łodzi radził sobie Maciej Schmidt. Zawodnik Akademii Widzewa (rocznik 2003) mecz w Białymstoku, pod nieobecność „Słowika” rozpoczął w wyjściowym składzie.

Dzięki sobotniemu zwycięstwu z kompletem zwycięstw w dziewięciu dotychczasowych meczach na dwie kolejki przed zakończeniem pierwszej rundy widzewiacy mogą pochwalić się tytułem mistrza jesieni. Nad drugim w tabeli We-Met Futsal Clubem Kamienica Królewska, który swój mecz rozegra w niedzielę, zawodnicy Marcina Stanisławskiego mają 11 punktów przewagi. W bezpośrednim starciu z wiceliderem zmierzą się na wyjeździe w ostatnim meczu tej części sezonu, w pierwszy weekend grudnia.

Futbalo Białystok – Widzew Łódź Futsal 2:9 (0:5)

Bramki dla Widzewa: Tomasz Gąsior (x2), Maksym Panasenko, Daniel Krawczyk (x2), Damian Kopa, Michał Marciniak, Jan Dudek (x2).

Skład Widzewa: Maciej Schmidt – Marcin Stanisławski, Michał Marciniak, Daniel Krawczyk, Tomasz Gąsior oraz Maksym Panasenko, Jan Dudek, Damian Kopa, Jakub Stegliński, Aleksiej Dakhina.