Reklama
Reklama

Kibice GKS-u Tychy (i ŁKS-u) przyjdą na mecz z Widzewem? Będzie pochód?

Czas < 1 min czytania
Kibice GKS-u Tychy (i ŁKS-u) przyjdą na mecz z Widzewem? Będzie pochód?

LODZ. 20.06.2021 PILKA NOZNA. FORTUNA I LIGA. MECZ BARAZOWY O WEJSCIE DO PKO EKSTRAKLASY. LKS LODZ - GORNIK LECZNA N/Z KIBICE LKS RACE FOT. MARIAN ZUBRZYCKI/

W niedzielę mecz Widzewa z GKS-em Tychy. Do Serca Łodzi wybierają się też kibice ŁKS-u. Niewykluczone, że pochodem przez miasto.

Reklama

Mecz już w niedzielę o godzinie 15. Z kibicami GKS-u Tychy sympatyzują kibice ŁKS-u, czyli lokalnego rywala Widzewa. Gospodarze, tak jak zapowiadał prezes Mateusz Dróżdż, zgodnie z zasadą „Piłka nożna dla kibiców”, chcą wpuszczać fanów gości. Dzięki takiej postawie jesienne derby Łodzi oglądali, po raz pierwszy od lat, sympatycy ŁKS-u. Teraz bilety (5 procent pojemności stadionu) dostali kibice GKS-u. Oczywistym jest, że w Sercu Łodzi w niedzielę wspierać ich będą ełkaesiacy, którym przekazana została spora część puli wejściówek do sektora gości.

Prezes Widzewa apeluje

Przypomnijmy, że tak było już podczas jesiennego meczu w Tychach. Na trybunach było niespokojnie. Z tych powodów niedawno do fanów Widzewa przed niedzielnym spotkaniem apelował prezes Dróżdż. – To takie małe derby. Wiem, że bardzo dużo fanów lokalnego rywala szykuje się na ten mecz. Błagam naszych kibiców, by nie przekraczać granicy dobrego smaku. Później gramy ze Skrą Częstochowa. Gdyby coś się wydarzyło i nasz stadion zostałby zamknięty, to Widzew straciłby 500 tysięcy złotych – stwierdził.

Reklama

Na ostatnie derby kibice ŁKS-u przyszli na stadion przy al. Piłsudskiego pochodem przez miasto. Zabezpieczała go oczywiście policja i stanęła na wysokości zadania, bo poza drobnymi incydentami, nic poważnego się nie wydarzyło. Jak wiadomo nieoficjalnie, teraz może być podobnie – mówi się o tym, że kibice ŁKS-u, ramię w ramię z tyszanami, mogą przyjść na obiekt rywala na piechotę. Policja znów będzie miała sporo pracy, ale – jak zawsze podkreślają funkcjonariusze – to ich zadanie i jeśli będzie taka potrzeba, to zabezpieczą pochód i miasto.

Reklama

Piłka nożna

derby ŁodziGKS TychyŁKS ŁódźWidzew Łódź

Dodaj komentarz

Reklama