Koniec okresu roztrenowania. Czas dla rodziny i odpoczynek

Reklama

Czas < 1 min czytania

W piątek piłkarze Widzewa rozpoczną urlopy. Do zajęć wrócą 15 stycznia. W okresie przygotowawczym łodzianie wyjadą na zgrupowanie do Uniejowa i rozegrają dziesięć meczów kontrolnych. Najciekawiej zapowiada się spotkanie z zespołem ekstraklasy – Wisłą Płock.

Reklama

Widzew przygotowania rozpocznie najprawdopodobniej w Gutowie Małym. W dniach 5-10 lutego zaplanowano obóz w Uniejowie, podczas którego odbędą się sparingi z Wartą Poznań i Stomilem Olsztyn. Ostatni mecz kontrolny przed startem ligi łodzianie rozegrają 7 marca z czwartoligowym KS Kutno. – Każdy szkoleniowiec ma swoją filozofię pracy. Nie znam jeszcze metod zimowego przygotowania stosowanych przez trenera Smudę, ale gram w piłkę na tyle długo, że nie obawiam się nawet bardzo ciężkiej pracy – zapewnia w rozmowie z oficjalną stroną klubu Daniel Mąka.

W czasie urlopu pomocnik chce poświęcić więcej czasu rodzinie. – To okres, w którym wszyscy chcemy zrekompensować im to, że w ciągu sezonu przez długi czas po prostu nie ma nas w domach. Dla mnie święta to czas magiczny, bardzo wyjątkowy i takie samo podejście staram się teraz wpajać moim dzieciom – mówi Mąka. – Oczywiście nie zapomnę o indywidualnej pracy, która pozwoli mi w styczniu dobrze wejść w okres przygotowań do rundy wiosennej. Jesteśmy świadomi sytuacji, w jakiej się znajdujemy i celu, jaki chcemy osiągnąć. Dlatego wszyscy wiemy, że na pierwszy styczniowy trening musimy stawić się odpowiednio przygotowani. Zimą czeka na ciężka praca, którą musimy rzetelnie wykonać, aby na koniec sezonu cieszyć się z awansu – dodał skrzydłowy Widzewa.

Fot. Cyfrasport

Reklama

Piłka nożna

Widzew Łódź

Reklama

Dodaj komentarz