Reklama
Reklama

Kubańskie wzmocnienie Grot Budowlanych Łódź

Czas < 1 min czytania
Kubańskie wzmocnienie Grot Budowlanych Łódź

Ana Cleger Fot. FIVB.org

Ana Cleger będzie nową atakującą Grot Budowlanych Łódź. Skład drużyny jest już praktycznie zamknięty.

Reklama

Po sezonie z Grot Budowlanymi rozstała się Amerykanka Veronica Jones-Perry, który w następnych rozgrywkach będzie występowała w ŁKS Commercecon. Priorytetem klubu było znalezienie nowej atakującej na jedną z najważniejszych pozycji na boisku. Została nią Ana Cleger, Kubanka z azerskim paszportem.

Cleger ma 31 lat, 183 cm wzrostu i od wielu lat gra na wysokim poziomie. Była zawodniczką Rabity i Telekomu Baku, Alby Blaj czy Lokomotiwu Kaliningrad. Uczestniczyła w finałach Ligi Mistrzyń, a z reprezentacją Kuby zdobywała medale Igrzysk Panamerykańskich.

Reklama

Pozyskanie Any Cleger było dla nas priorytetem. Bardzo się cieszę, że udało nam się dopiąć wszystkie formalności i w przyszłym sezonie Ana wystąpi z betką na piersi. To niesamowite wzmocnienie dla naszego zespołu. Mamy nadzieję, że Ana będzie takim Leonem w spódnicy w polskiej Tauron Lidze – mówi Marcin Chudzik, prezes Grot Budowlanych.

Oto kadra Grot Budowlanych na sezon 2021/2022

Rozgrywająca: Martyna Łazowska. Atakujące: Ana Cleger, Julia Szczurowska. Środkowe: Weronika Centka, Małgorzata Lisiak, Anna Lewandowska. Przyjmujące: Paulina Damaske, Monika Fedusio, Zuzanna Górecka. Libero: Justyna Łysiak.

Reklama

Klub szuka jeszcze drugiej rozgrywającej. Z Grot Budowlanych odeszły Jones-Perry, Julia Nowicka, Maria Stenzel, Oliwia Michalak i Oliwia Poreda.

CZYTAJ TEŻ: ŁKS Commercecon tworzy dream team

Reklama

Siatkówka

Ana ClegerGrot Budowlani Łódź

Dodaj komentarz

Reklama