Reklama
Reklama
Reklama

Lech, FC Porto, a teraz Widzew. Akademia Widzewa wyróżniona przez PZPN

Czas 2 min czytania
Lech, FC Porto, a teraz Widzew. Akademia Widzewa wyróżniona przez PZPN

Maciej Szymański podczas zjazdu trenerów na Łodziance (fot. Martyna Kowalska / widzew.com)

W ostatni czwartek w Łodzi, a konkretnie w przy ul. Małachowskiego, miał miejsce trzeci zjazd UEAFA A Elite Youth. Trenerzy z całej Polski mogli poznać funkcjonowanie Akademii Widzewa Łódź, która robi coraz większe wrażenie w kraju.

Akademia Widzewa Łódź gospodarzem prestiżowego kursu trenerskiego

Widzew Łódź od jakiegoś czasu mocno stawia na rozwój swojej klubowej akademii, która w przyszłości ma dostarczać wychowanków do pierwszej drużyny lub mówiąc trochę brutalniej, zapewniać środki ze sprzedaży młodych piłkarzy. Ale tak przecież funkcjonują kluby na najwyższym poziomie.

Reklama

UEFA A Elite Youth to najwyższy możliwy stopień trenerski, jeśli chodzi o piłkę młodzieżową. W czwartek ośrodek treningowy Widzewa był gospodarzem zjazdu tego właśnie kursu dla trenerów z całej Polski. Jest to duże wyróżnienie i zarazem dostrzeżenie ciężkiej pracy czterokrotnego mistrza Polski w rozwijaniu swojego systemu wychowywania młodych talentów.

CZYTAJ TAKŻE >>> Widzew. Ilu nowych pojawi się na pierwszym treningu?

Reklama

Po Lechu Poznań i FC Porto przyszedł czas na Widzew Łódź

Wcześniej trenerzy obecni przy Małachowskiego gościli w akademiach takich klubów jak: Lech Poznań, czy nawet FC Porto. Jeśli PZPN na kolejne spotkanie wybrał Akademię Widzewa Łódź, to oznacza to, że wszystko przy al. Piłsudskiego zmierza w dobrym kierunku.

Chociaż nie możemy się nazwać największą akademią w Polsce, to sposób w jaki pracujemy wzbudził na tyle duże zainteresowanie, że PZPN zwrócił się do nas w kwestii organizacji zjazdu. Jest to duże wyróżnienie nie tylko dla Akademii, ale całego Widzewa, bo licencja UEFA A Elite Youth jest bardzo prestiżowa w skali ogólnoeuropejskiej – mówił dla klubowego portalu Patryk Czubak, trener drugiego zespołu Widzewa, którego 15 czerwca czeka bardzo ważne spotkanie w finale wojewódzkiego Pucharu Polski.

Podczas konferencji na kursie UEFA A Elite Youth nowy dyrektor ds. rozwoju sportu w Widzewie, Maciej Szymański zdradził, jakie są plany Widzewa odnośnie rozwoju klubowej akademii:

Reklama

W przypadku zawodników, mamy dzieci z całej Polski, ale zdajemy sobie sprawę, że musimy ciągle podnosić ich kompetencje poprzez proces treningowy. Chcemy pozyskiwać najlepszych trenerów w kraju, jak i zawodników o wysokim potencjale od etapu U-14. W procesie dydaktycznym nacisk kładziemy na indywidualizację, ale mam przede wszystkim na myśli aspekt mentoringu, relacji trener-zawodnik i budowania świadomości około-treningowej – mówił Maciej Szymański.

Jeśli na gospodarza kolejnego zjazdu tak prestiżowego kursu trenerskiego wybrano Akademię Widzewa Łódź, to wszyscy w klubie powinni być dumni z wykonanej dotychczas pracy w strukturach młodzieżowych przy al. Piłsudskiego 138. Kibicom pozostaje czekać na coraz więcej efektów w postaci zdolnych wychowanków.

CZYTAJ TAKŻE >>> Hitowy sparing Widzewa jednak dopiero zimą?

Reklama

Piłka nożna

Piłka młodzieżowaWidzew Łódź

Dodaj komentarz

Reklama