Reklama
Reklama

ŁKS Commercecon. Na kłopoty Valentina Diouf

Czas < 1 min czytania
ŁKS Commercecon. Na kłopoty Valentina Diouf

LODZ. 05.02.2022 SIATKOWKA KOBIET. TAURON LIGA. LKS COMMERCECON LODZ - #VOLLEYWROCLAW. N/Z VALENTINA DIOUF FOT. MARIAN ZUBRZYCKI/

Siatkarki ŁKS-u Commercecon wygrały z Jokerem Świecie. Valentina Diouf, nowa atakująca łodzianek, w debiucie zdobyła nagrodę MVP.

Reklama

ŁKS Commercecon wygrał z najsłabszą drużyną w Tauron Lidze, Jokerem Świecie. Łodzianki przegrały pierwszego seta. W tym sezonie to już norma, że ełkaesianki nie wchodzą dobrze w mecze. Na szczęście szybko wróciły na właściwe tory i w następnych setach sprawnie poradziły sobie z drużyną ze Świecia.

Wymarzony debiut zaliczyła Valentina Diouf. Sprowadzona zimą Włoszka, weszła na boisko w drugim secie i dała ŁKS-owi niezwykle potrzebny impuls w ofensywie. Atakująca zasłużenie została wybrana MVP spotkania. Zdobyła 19 punktów, w tym dwa asami serwisowymi.

Reklama

Do kadry ŁKS-u wróciła Paulina Maj-Erwardt, kapitan i libero zespołu. Niestety, nawet z nią na boisku łodzianki nie mogły uporządkować przyjęcia. Drużyna ze Świecia, większość piłek serwowała w Veronice Jones-Perry, która w tym meczu miała tylko 28 proc. pozytywnego przyjęcia. To niewiele, tym bardziej jeżeli spojrzymy na poziom sportowy przeciwnika.

ŁKS Commercecon wygrał, nowa atakująca pokazała się z bardzo dobrej strony, więc nawet mimo wstydliwej straty seta kibice mogą być zadowoleni. Następne spotkanie łodzianki rozegrają w czwartek o 17:30 w Łodzi. Ich rywalem będzie Uni Opole.

Reklama

Joker Świecie – ŁKS Commercecon 1:3 (25:21, 22:25, 11:25, 16:25)

Reklama

ŁKS Commercecon: Ratzke, Jukoski, Alagierska, Sobiczewska, Pacak, Jones Perry, Maj-Erwardt (libero), oraz Diouf, Grajber, Gajer

Siatkówka

ŁKS Commercecon Łódź

Dodaj komentarz

Reklama