Reklama
Reklama

ŁKS Commercecon. Nie ma miejsca na błędy

Czas < 1 min czytania
ŁKS Commercecon. Nie ma miejsca na błędy

LODZ. 16.01.2022 SIATKOWKA KOBIET. TAURON LIGA. LKS COMMERCECON LODZ - GRUPA AZOTY CHEMIK POLICE. N/Z AGNIESZKA KAKOLEWSKA, ROBERTA RATZKE FOT. MARIAN ZUBRZYCKI/

To będzie najważniejszy mecz ŁKS-u Commercecon w tym sezonie. Łodzianki muszą wygrać z Mladostą Zagrzeb, żeby awansować do półfinału Pucharu CEV.

Reklama

ŁKS Commercecon przegrał pierwsze spotkanie z Mladostą Zagrzeb. Na szczęście dla łódzkiego zespołu. zdołał wygrać dwa sety i cały czas ma szansę awansować do półfinału Pucharu CEV. Żeby tak się stało, łodzianki muszą wygrać wygrać trzy sety. Mogą stracić tylko jednego, bo jeżeli wygrałyby po tie-breaka, to rywalizację rozstrzygnie złoty set. Rozgrywanie sześciu partii po wyczerpującej podróży z Łodzi do Rzeszowa i z Rzeszowa do Zagrzebia to nienajlepszy scenariusz dla drużyny, która na sobotę ma zaplanowane spotkanie ligowe z Volleyem Wrocław.

Mladost nie powinna stanowić dla ŁKS-u przeszkody. Drużyna z Chorwacji, kadrowo nie dorasta do pięt, naszpikowanemu gwiazdami zespołowi z al. Unii. Tym trudniej wytłumaczyć sobie co się stało w pierwszym spotkaniu. Kiedy ełkaesianki grały na miarę możliwości wygrywały sety do 14. i do 17. W tie-breaku ich gra posypała się na tyle, że strony zmieniały przy wyniku 2:8. Na szczęście to już przeszłość i łódzki zespół ma szansę na rehabilitację w oczach kibiców.

Reklama

ŁKS-u nie poprowadzi Michał Masek, bo został odsunięty od drużyny. Jego miejsce zajął Michał Cichy, do tej pory asystent trenera. – Będziemy tam walczyć, interesuje nas tylko zwycięstwo, bo to ono da nam awans do kolejnej rundy. Jest to moim zdaniem zespół w naszym zasięgu, możemy tam wygrać. Musimy jednak teraz zresetować głowy, zapomnieć o tym meczu, co nie jest proste, bo nikt rzecz jasna nie lubi przegrywać – powiedziała Paulina Maj Erwardt, kapitan łódzkiego zespołu.

ŁKS zagra z Mladostą w środę o 17:00. Wynik meczu będzie można śledzić tutaj.

Reklama
Reklama

Siatkówka

ŁKS Commercecon Łódź

Dodaj komentarz

Reklama