Reklama
Reklama

OFICJALNIE! Bartłomiej Pawłowski piłkarzem Widzewa

Czas < 1 min czytania
OFICJALNIE! Bartłomiej Pawłowski piłkarzem Widzewa

Bartłomiej Pawłowski w Widzewie/fot. Marcin Bryja

Bartłomiej Pawłowski podpisał z Widzewem półtoraroczny kontrakt z opcją przedłużenia o kolejny rok.

Reklama

Dla 29-latka to powrót do klubu po 9 latach. W 2013 roku rozegrał w nim 17 meczów i zdobył 4 gole. Odszedł do hiszpańskiej Malagi, a potem grał w kilku polskich klubach i w Turcji. Ostatnio był zawodnikiem Śląska Wrocław, w którym jesienią rozegrał 12 meczów. Teraz rozwiązał kontrakt.

Łącznie na koncie ponad 180 spotkań w ekstraklasie, w których zdobył 23 gole i zanotował 20 asyst. Zagrał w 10 meczach reprezentacji Polski U19 i 13 spotkaniach kadry U20.

Reklama

Teraz wraca do Widzewa. – Na pewno wiedziałem, ze ten dzień nastąpi, bo deklarowałem wiele lat temu, że chcę tutaj wrócić. Dziś jest to inny Widzew, ale czuję ten sam dreszczyk emocji, gdy przychodziłem tutaj po raz pierwszy – powiedział Pawłowski.

– Do drużyny dołącza bardzo doświadczony gracz, mający za sobą występy nie tylko w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce, ale również w Turcji, Hiszpanii i w europejskich pucharach. Powrót Bartka do Widzewa wpisuje się zarówno w nasze doraźne cele transferowe na zimowe okienko, jak i długoterminową koncepcję budowy drużyny. Zapowiadaliśmy, że chcemy pozyskać zimą zawodników, którzy od razu podniosą poziom zespołu i pomogą mu osiągnąć oczekiwany cel sportowy, ale jednocześnie priorytetem będzie dla nich rozwój Widzewa, a nie osobisty interes finansowy. Wszystko to ma miejsce w przypadku Bartka, dla którego jest to także w pewnym sensie powrót do domu – dodał Mateusz Dróżdż, prezes Widzewa.

Reklama

Co ciekawe, w klubowym sklepie można już kupować koszulki Widzewa z nr 19 i nazwiskiem piłkarza.

Reklama

Reklama

Piłka nożna

Bartłomiej PawłowskiWidzew Łódź

Dodaj komentarz

Reklama