Reklama
Reklama
Reklama

ŁKS Commercecon wygrał mecz, ale odpadł z Ligi Mistrzyń

Czas < 1 min czytania
ŁKS Commercecon wygrał mecz, ale odpadł z Ligi Mistrzyń

Siatkarki ŁKS Commercecon wygrały z francuską Miluzą 3:1, ale odpadły z Ligi Mistrzyń.

Reklama

Drużyna brązowych medalistek Mistrzostw Polski, kończy swój udział w Lidze Mistrzyń na fazie grupowej. Ostatni mecz, do momentu kiedy sprawa awansu była otwarta, zagrały świetnie. Popis dała Katarzyna Zaroślińska-Król. Atakująca ŁKS Commercecon została wybrana MVP spotkania.

Skrzydłowe ŁKS, po raz kolejny zagrały bardzo dobrze

Reklama

Katarina Lazović i Aleksandra Wójcik osiągnęły podczas turnieju wysoką formę, potwierdzając to w meczu z Miluzą. Ta druga podrywała koleżanki do walki w nielicznych chwilach słabości, stając się liderką zespołu.

ŁKS odpadł, ale nie przyniósł wstydu

Mimo braku awansu do fazy pucharowej, siatkarki nie zawiodły. Przeciwstawiły się potędze, jaką jest VafiBank Stambuł, i pokonały Maritzę i Miluzę, choć po drugim secie z tą drugą wiedziały już, że nie mają szans na awans do 1/8 Ligi Mistrzyń. Grały jednak od końca, pokazując charakter. Szkoda straconego punktu w pierwszym turnieju w Bułgarii i seta w rewanżu z Maritzą.

Reklama

Do części pucharowej awansowali zwycięzcy grup: Savino Del bene Scandicci, Imoco Conegliano, VakifBank Istambuł, Eczacibasi Istambuł i Igor Gorgonzola Novara oraz trzy najlepsze zespoły z drugich miejsc: Fenerbahce Stambuł, Grupa Azoty Chemik Police oraz Unet Busto Azsizio, które wyprzedziło ŁKS Commercecon lepszym stosunkiem setów, bo obie drużyny zdobyły po 11 punktów (1,4:1,2).

ŁKS Commercecon Łódź – ASPTT Miluza 3:1 (25:23, 25:19, 21:25, 25:18)

Fot. ŁKS Commercecon Łódź

Reklama

Siatkówka

ŁKS Commercecon Łódź

Dodaj komentarz

Reklama