Reklama
Reklama
Reklama

Brazylijczyk Caique został piłkarzem Widzewa

Czas < 1 min czytania
Brazylijczyk Caique został piłkarzem Widzewa

Caique Fot. widzew.com

Widzew wypożyczył na pól roku Caique Diasa da Cruza, 22-letniego Brazylijczyka.

Reklama

Caique przebywał na testach w Widzewie od tygodnia, zagrał w sparingu przeciwko Zagłębiu Sosnowiec. Przychodził jako zawodnik zupełnie nieznany, bo dotąd na centralnym szczeblu rozegrał tylko dziesięć meczów w Olimpii Grudziądz. Był do niej wypożyczony z Cuiavii Inowrocław.

Okazało się jednak, że przekonał do siebie trenerów, którzy zdecydowali się go zostawić w kadrze. Brazylijczyk przyjeżdżał do Łodzi jako stoper. Okazało się jednak, że lepiej radzi sobie jako defensywny pomocnik. Na tej pozycji w widzewskim zespole grali jesienią Bartłomiej Poczobut i Patryk Mucha. Zdecydowano się jednak zwiększyć rywalizację, choć akurat w Olimpii mieli zastrzeżenia do jego gry w defensywie. Chwalono jednak umiejętność prostopadłych podań i zaangażowanie.

Reklama

Cuiavia informuje, że Caique został wypożyczony na pół roku, a Widzew zastrzegł sobie możliwość wykupu. Będzie on drugim zawodnikiem spoza Unii Europejskiej w kadrze (jest jeszcze Merveille Fundambu z Konga), a przepisy zezwalają na grę tylko jednego. Któryś z nich będzie więc musiał siedzieć w rezerwie.

Wcześniej do Widzewa przyszli napastnik Paweł Tomczyk, pomocnik Piotr Samiec-Talar oraz bramkarz Jakub Wrąbel.

Autor: Michał Be

Reklama

Piłka nożna

Widzew Łódź

Dodaj komentarz

Reklama