Reklama
Reklama
Reklama

ŁKS ma dziś tyle samo punktów, co… w lutym tego roku

Czas 2 min czytania
ŁKS ma dziś tyle samo punktów, co… w lutym tego roku

27.09.2020, LODZ, ALEJA UNI LUBELSKIEJ PILKA NOZNA (FOOTBALL) FORTUNA 1 LIGA PILKARSKA (FORTUNA FIRST POLISH LEAGUE) SEZON 2020/2021 MECZ (GAME) LKS LODZ - SANDECJA NOWY SACZ NZ TOMASZ NAWOTKA, ARKADIUSZ MALARZ, ANTONIO DOMINGUEZ, KELECHUKWU EBENEZER, SAMUEL CORRAL VALERO, MACIEJ WOLSKI, MACIEJ DABROWSKI, JAN SOBOCINSKI, PRZEMTSLAW SAJDAK, MICHAL TRABKA RADOSC LKS WYGRANA DRUZYNA ILUSTRACJA FOTO LUKASZ GROCHALA/CYFRASPORT

ŁKS od początku trwających rozgrywek dostarcza kolejnych argumentów obrońcom tezy o przepaści w poziomie gry między PKO Ekstraklasą a Fortuna 1 Ligą. Rzut oka na ligowe tabele z kampanii 2019/2020 i 2020/2021 pozwala na sformułowanie kilku znaczących spostrzeżeń w tej kwestii.

Reklama

15 – to liczba powtarzana od wczoraj przy al. Unii niemalże z namaszczeniem. Ełkaesiacy rozpoczęli rozgrywki Fortuna 1 Ligi z wyjątkowym impetem, pokonując wszystkich dotychczasowych pięciu rywali, inkasując 15 punktów w ligowej tabeli i pracując na robiący wrażenie bilans bramkowy 15-2. Aby zobaczyć to imponujące osiągniecie w szerszym kontekście, przypomnijmy, ile czasu zajęło ełkaesiakom zdobycie piętnastu punktów w kampanii 2019/2020.

Piętnaste oczko w ligowej tabeli ełkaesiacy zapisali sobie dokładnie 15 lutego 2020 roku, po bezbramkowym remisie z Wisłą Płock przy al. Unii. Mecz został rozegrany w ramach 22. (!) kolejki Ekstraklasy, dokładnie na cztery serie gier przed zawieszeniem rozgrywek z powodu pandemii koronawirusa.

Reklama

Co więcej, zaledwie za dwa tygodnie ełkaesiacy będą mogli wyrównać swój punktowy bilans z rozgrywek 2019/2020. Jeśli uda im się pokonać GKS Bełchatów, Resovię i Arkę Gdynia, po ośmiu kolejkach Fortuna 1 Ligi będą mieli na swoim koncie tyle samo punktów, co kilka miesięcy wcześniej po 37 meczach PKO Ekstraklasy.

A bilans bramkowy? W meczach z Odrą, Stomilem, Widzewem, Zagłębiem Sosnowiec i Sandecją piłkarze z al. Unii strzelili łącznie 15 goli. To dokładnie tyle samo, co w 13 meczach poprzedniego sezonu. Piętnastego gola dla ŁKS-u w ubiegłorocznych rozgrywkach strzelił Guima. Bramka padła 26 października 2019, w 25. minucie rozgrywanego przy al. Unii meczu z Rakowem Częstochowa.

Ełkaesiakom zajmie jeszcze zapewne trochę czasu strzelenie w Fortuna 1 Lidze tylu bramek, co w 37 kolejkach poprzedniego sezonu. Do ubiegłorocznego wyniku brakuje im wciąż 18 bramek.

Reklama

Stan posiadania po 5 kolejkach sezonu?

2020: 15 punktów, bilans: 15-2

2019: 4 punkty, bilans: 3-8

Reklama

Oby (nie tylko statystycznych) analogii pomiędzy tegorocznymi i ubiegłorocznymi rozgrywkami aż do końca sezonu było w ŁKS-ie tak niewiele, jak do tej pory.

Fot. ŁKS Łódź/Cyfrasport

Reklama

Piłka nożna

ŁKS Łódź

Dodaj komentarz

Reklama