Reklama
Reklama

ŁKS i Widzew wśród najsłabszych. Łódź młodzieżą nie stoi!

Czas < 1 min czytania
ŁKS i Widzew wśród najsłabszych. Łódź młodzieżą nie stoi!

Bartosz Guzdek, młodzieżowiec z Widzewa/fot. Marian Zubrzycki

Sabo wypadają łódzkie kluby w klasyfikacji Pro Junior System. Widzew i ŁKS zajmują miejsca na samym jej dole.

Reklama

Przed tym sezonem zmieniły się zasady w regulaminie programu Pro Junior System w Fortuna 1. Lidze.

Jak poinformował PZPN, do tej pory w ekstraklasie, 1. lidze oraz 2. lidze, aby punkty każdego młodzieżowca i wychowanka zostały uwzględnione w punktacji końcowej, taki zawodnik musiał rozegrać co najmniej 270 minut oraz 5 meczów w oficjalnych rozgrywkach klubowych. Zasada ta została zmieniona dla pierwszoligowych rozgrywek. Na tym poziomie każdy młodzieżowiec i wychowanek musi rozegrać przynajmniej 450 minut oraz 10 meczów.

Reklama

Dodatkowo Zarząd PZPN zwiększył w 1. lidze pulę nagród z 6 milionów na 9 milionów złotych. 6 milionów złotych zostanie rozdzielone pomiędzy kluby na dotychczasowych zasadach. Dodatkowe 3 miliony złotych zostaną rozdzielone pomiędzy wszystkich uczestników rozgrywek Fortuna 1. ligi w danym sezonie proporcjonalnie do liczby zdobytych punktów w klasyfikacji końcowej.

Arka na czele w Pro Junior System. A Widzew i ŁKS?

Tyle zmian. Jak wygląda ta klasyfikacja teraz? Najchętniej na młodych piłkarzy stawiają w Arce Gdynia (2843 punkty), Chrobrym Głogów (2725) oraz Skrze Częstochowa (2364).

Reklama

Łódzkie kluby znajdujemy na samym końcu. Najgorszy jest ŁKS (867 punktów), przedostatnia Korona Kielce (1212), a trzeci od końca Widzew (1237). Trenerzy naszych zespołów zwykle wystawiają w składzie tylu młodzieżowców, ilu wymagają przepisy. Tylko czasem jest ich na boisku więcej.

Reklama

Przypomnijmy, że w poprzednim sezonie Fortuna 1. Ligi triumfowała Puszcza Niepołomice, która zarobiła 1,6 mln zł. W jej meczach zagrało aż 14 młodzieżowców. Za nią uplasowały się Sandecja Nowy Sącz i Resovia. Pieniądze zarabia pierwszych sześć drużyn i nie było wśród nich Widzewa i ŁKS-u. 100 tys. zł trafiło do kasy GKS-u Bełchatów.   

Pełna tabela Pro Junior System w tym sezonie znajduje się tutaj.    

Reklama

Piłka nożna

ŁKS ŁódźWidzew Łódź

Dodaj komentarz

Reklama