Reklama
Reklama

Łódzcy unihokeiści chcą iść za ciosem. Kibice pomogą?

Czas 2 min czytania
Łódzcy unihokeiści chcą iść za ciosem. Kibice pomogą?

AZS PŁ UMED Cochise Burger Łódź / fot. Bina Bi

Pokazać, że ostatnia wygrana nie była przypadkiem. Taki cel będzie przyświecać drużynie AZS PŁ UMED Cochise Burger Łódź, która w sobotę (12.02.) podejmie Górali Nowy Targ.

Reklama

Utytułowany rywal na drodze

Łodzianie w poprzedniej kolejce pokonali na swoim terenie Lokomotiv Czerwieńsk 8:4. Tym samym zakończyli potworną passę niepowodzeń, którą niewątpliwie była seria 5 porażek z rzędu. Kluczowa w ostatnim spotkaniu okazała się bardzo dobra dyspozycja strzelecka Roberta Krawczyka, który zaaplikował przyjezdnym aż 4 bramki. Zwycięstwo to było niezwykle istotne, ponieważ przegrywając je „Akademicy” spadliby na ostatnią lokatę w tabeli. Ostateczny sukces pozwolił łodzianom na awans w klasyfikacji ekstraligowej na 5. miejsce.

Górale, czyli najbliższy przeciwnik „Cochisów” to jeden z najbardziej utytułowanych klubów na unihokejowej mapie Polski. Obecnie ze względu na wiele transferów kluczowych dla nich zawodników przeżywa kryzys i aktualnie zajmuje 6. lokatę. Zespół ten dalej dysponuje jednak potężną siłą rażenia. W ataku szczególną uwagę należy zwrócić na Jakuba Korczaka, który według wielu może pochwalić się jednym z najlepszych strzałów w kraju. Drugim istotnym zawodnikiem dla ekipy z Podhala jest Mateusz Turwoń – aktualny reprezentant Polski, który poprzedni sezon spędził w zespole ze znacznie silniejszej ligi słowackiej.

Reklama

Poprzednie starcie pomiędzy łodzianami a nowotarżanami, które miało miejsce jesienią w Małopolsce, zakończyło się sensacyjnym zwycięstwem gości (8:9). Bardzo dobre zawody rozegrał wtedy Robert Krawczyk, a także nieobecny w ostatnim meczu z Lokomotivem Czerwieńsk z powodu kontuzji Rafał Fijałkowski. Tym razem jest szansa, że znajdzie się on już w składzie drużyny i pomoże jej na boisku. O wartości i klasie sportowej tego zawodnika świadczy m.in. to, że został on wybrany przez kibiców AZS PŁ UMED Cochise Burger najlepszym zawodnikiem 2021 roku. Krawczyk i Fijałkowski przodują w wewnętrznej klasyfikacji kanadyjskiej (bramki + asysty) drużyny.

Mecz o wysoką stawkę

Łodzianie zdają sobie sprawę ze swojej szansy, ale również nie lekceważą rywala. Do Łodzi przyjeżdża wielkokrotny Mistrz Polski. Mimo iż w tym sezonie spisuje się poniżej oczekiwań jest to wciąż bardzo groźny przeciwnik i przestrzegam przed lekceważeniem go – mówi przed meczem Łukasz Wroński. – Okres pomiędzy meczami poświęcamy pracy nad poprawą wykończenia naszych akcji oraz nad atakiem pozycyjnym. – zdradza defensor AZS PŁ UMED Cochise Łódź. – Jeżeli zespól utrzyma koncentrację i determinację z ostatniego meczu oraz nie zapomni o założeniach taktycznych, myślę, że będziemy mogli cieszyć się z kolejnego zwycięstwa przed własną publicznością – dodaje Wroński.

Reklama

Sobotni mecz ma duże znaczenie w walce o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce, dlatego łódzki zespół liczy na wysoką frekwencję, a także gorący doping. Z pewnością będzie to olbrzymia motywacja i bodziec, który przybliży drużynę w skład, której wchodzą niemal sami łodzianie, do osiągnięcia korzystnego wyniku.

Reklama

Spotkanie AZS PŁ UMED Cochise Burger Łódź – KS Górale Nowy Targ rozegrane zostanie w sobotę 12 lutego o godz. 19:00 w hali MOSiR „Parkowa” przy ul. Małachowskiego 5/7 w Łodzi. Tym razem wstęp na mecz będzie biletowany. Koszt wejściówki wynosi 5 zł. Dochód przeznaczony zostanie na młodzieżowe drużyny partnerskiego klubu „Akademików” – Nowa Łódź.

W trakcie spotkania przeprowadzone zostaną konkursy z nagrodami dla kibiców. Zebrani na widowni fani będą mogli sami sięgnąć po kij i spróbować swoich sił w unihokeju.

Do końca rundy zasadniczej łodzianom zostały 4 spotkania: z Góralami (Łódź), z JohnnyBros Olimpią Osowa Gdańsk (Łódź), z Gorącym Potokiem Szarotką (Nowy Targ) i z Bankówką Zielonka (Łódź). Więc o drużynie dowiecie sięz jej facebookowego profilu (SPRAWDŹ).

Reklama

AZS PŁ UMED Cochise Burger Łódź – KS Górale Nowy Targ / sobota 12 lutego 2022 r., godz. 19:00

Źródło: informacja prasowa klubu

Reklama

Inne sporty

AZS PŁ UMED Cochise Burger Łódźunihokej

Dodaj komentarz

Reklama