Reklama
Reklama

Łódzcy unihokeiści walczą o przełamanie

Czas 2 min czytania
Łódzcy unihokeiści walczą o przełamanie

AZS PŁ UMED Cochise Burger Łódź / fot. Bina Bi

Przerwać fatalną serię – z takim nastawieniem podejdą do najbliższego meczu unihokeiści AZS PŁ UMED Cochise Burger Łódź. Nie będzie to jednak łatwe zadanie, ponieważ do Łodzi przyjedzie UKS Floorball Gorzów Wielkopolski – brązowy medalista zeszłego sezonu.

Reklama

Wyjść na prostą

Łodzianie od jakiegoś czasu znajdują się w „dołku”. AZS PŁ UMED Cochise Burger przegrał 3 ostatnie mecze notując przy tym bilans bramkowy 10:48. Nie napawa to optymizmem przed meczem z drużyną z Gorzowa, która zajmuje obecnie czwarte miejsce w tabeli. Łódzki zespół na półmetku rundy zasadniczej zajmuje z kolei przedostatnią, 7. pozycję, ale mając na koncie taką samą ilość punktów co zespoły z Gdańska oraz Górale Nowy Targ, które plasują się odpowiednio na 5. i. 6 lokacie. Wyjazdowy mecz z gorzowianami był dla AZS-u występem inaugurującym sezon 2021/2022 Ekstraligi Mężczyzn. Lepsi wtedy były gospodarze, który pokonali przyjezdnych 5:1.

Reklama

4 reprezentantów w składzie

W UKS-ie Floorball zagra aż 4 reprezentantów Polski, którzy w dniach 4-11 grudnia rywalizowali w unihokejowym mundialu. Wspominani biało-czerwoni to: Wojciech Bojko, Filip Łukaszewski, Nikodem Gawroński oraz bramkarz Maciej Jastrzębski. Reprezentacja naszego kraju finalnie zajęła na turnieju 11. miejsce.

Reklama

Zawodnikiem drużyny z Gorzowa Wielkopolskiego, na którego należy zwrócić szczególną uwagę jest urodzony w 2003 roku Nikodem Gawroński. Zawodnik ten w poprzednich sezonach występował w Czechach, gdzie unihokej stoi na znacznie wyższym poziomie.  Do Polski wrócił stosunkowo niedawno i po powrocie zaliczył dotychczas 1 spotkanie. Zakończył je z 3 trafieniami i 2 asystami na koncie. Zdobyte za granicą doświadczenie było widoczne podczas tegorocznych Mistrzostwach Świata Juniorów, na których Gawroński był kapitanem reprezentacji Polski oraz na zakończonym niespełna tydzień temu czempionacie seniorów. Mimo młodego wieku prezentował się on tam bardzo dobrze, czego zwieńczeniem były 3 bramki i 3 asysty.

Reklama

Warto przyjść i pomóc podopiecznym łódzkiego schroniska

Mecz AZS PŁ UMED Cochise Burger Łódź – UKS Floorball Gorzów Wielkopolski będzie trudną przeprawą dla gospodarzy. Przy odrobinie szczęścia są oni jednak w stanie sprawić sensację taką, jak kilka miesięcy temu, kiedy wygrali na wyjeździe z KS-em Górale Nowy Targ. Najbliższy ich mecz odbędzie się w sobotę 18 grudnia w hali MOSiR przy ul. Małachowskiego (hala Parkowa) o godz. 19:00. Wstęp dla kibiców na mecze unihokeistów jest bezpłatny.

Co ważne, przy okazji spotkania prowadzona będzie zbiórka karmy dla zwierząt z łódzkiego schroniska na ul. Marmurowej. Gorąco zachęcamy do wsparcia tej szczytnej inicjatywy.

Reklama

Inne sporty

AZS PŁ UMED Cochise Burger Łódźunihokej

Dodaj komentarz

Reklama