Reklama
Reklama
Reklama

Łódzkie stadiony pomogą w walce z koronawirusem!

Czas < 1 min czytania

W razie potrzeby stadion przy al. Piłsudskiego, stadion przy al. Unii, Atlas Arena, Hala EXPO i Łódź Sport Arena zostaną przekształcone w izolatoria lub szpitale. Taką decyzję ogłosiła dziś Hanna Zdanowska.

Reklama

Ze względu na epidemię korona wirusa rozgrywki sportowe w Polsce zostały zawieszone. Stadiony i hale świecą pustkami, bowiem nie pojawiają się na nich ani kibice, ani zawodnicy. 

Obiekty sportowe w Łodzi mogą jednak stać się bardzo ważnym narzędziem w walce z koronawirusem. Prezydent Łodzi oddała bowiem do dyspozycji stosownych władz pomieszczenia na stadionach Widzewa i ŁKS-u, a także w Hali EXPO, Atlas Arenie oraz Sport Arenie. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, to będą mogły one zostać wykorzystane jako izolatoria lub szpitale.

Reklama

Takie rozwiązanie to oczywiście czarny scenariusz, ale w chwili obecnej trzeba być przygotowanym na każdą ewentualność.

– Wierzę głęboko, że obiekty te nigdy się do tego celu nie przydadzą, ale gdyby jednak, są do dyspozycji – powiedziała Hanna Zdanowska.

https://www.facebook.com/hannazdanowska/videos/220870202591424/?xts[0]=68.ARAZRRnmpFf8KjUv-z-05UENLu9iuWUBTo7Nc0DJ9sSV-nH_OXd5H8MhDphVSYCyNWDWy9UQfYVWsuRi1pAwIod8JUm7ArVMcBkpt42znXCoVXHwhgPGua7eBZTCqfBm4VzGul7JPvVx3zBJtZS8vvSNInMLga4q61sjLR6hiKF3trnPeIZPuWolDIyH4uQ83m34b68aFayBMZLR850YPbqJXcJ58sIJlsTukXL5ihNzwyiLIuhbIcgOkCwp9uu0ZL_o6EfZmlsANH6uwJG0fBYbKZrR0nRglOqcJB5g5_YlynutDmFKp_PUjqsU7cjmKDjBPMqnmO7VOiGuaKUY6VGMaD70CpPHlog&tn=-R

Trzeba mieć nadzieję, że przekształcenie wymienionych obiektów w Łodzi w izolatoria nie będzie konieczne, a niebawem stadiony i hale będą świadkami kolejnych sportowych emocji z udziałem łódzkich sportowców.

Reklama

fot. lodz.travel

Piłka nożna

ŁKS ŁódźWidzew Łódź

Dodaj komentarz

Reklama