Puchar Polski i I liga na dłużej w Polsacie

WIDEO transmisja (fot. Pixabay)

Reklama
Czas < 1 min czytania

PZPN oraz Telewizja Polsat zawarły nowe umowy dotyczące praw telewizyjnych do Totolotek Pucharu Polski oraz meczów o mistrzostwo Fortuna 1. Ligi. Na ich mocy spotkania wspomnianych rozgrywek będą transmitowane przez Telewizję Polsat w sezonach (2021/22, 2022/23, 2023/24).

Na mocy nowej umowy licencyjnej, dotyczącej praw telewizyjnych do Fortuna 1. Ligi, Telewizja Polsat w każdym sezonie objętym umową będzie transmitować na żywo na swoich antenach co najmniej 102 mecze rozgrywek o mistrzostwo pierwszej ligi oraz wszystkie trzy spotkania barażowe o awans do Ekstraklasy.

Do tego Polsat będzie transmitować na żywo na swoich antenach co najmniej 28 meczów Pucharu Polski (w tym wszystkie, począwszy od 1/8 finału) oraz mecz o Superpuchar Polski w każdym z tych sezonów. Spotkania półfinałowe oraz finał będą niezmiennie transmitowane w kanałach otwartych.

Reklama

Co ważne, w przypadku rozgrywek o Totolotek Puchar Polski oraz o mistrzostwo Fortuna 1. Ligi, Polski Związek Piłki Nożnej oraz Pierwsza Liga Piłkarska zachowują prawo do internetowych transmisji na własnych platformach tych meczów, które nie będą eksploatowane przez nadawcę. 

To oznacza, że kibice I-ligowych zespołów będą mieli okazję obejrzeć więcej meczów na zapleczu PKO Ekstraklasy niż te, które kierownictwo Polsatu postanowi transmitować. Istnieje także szansa, iż klubowe telewizje będą miały możliwość odkupienia praw do transmisji wybranych spotkań. 

To, w przypadku występów któregoś z łódzkich klubów na tym szczeblu rozgrywek, bardzo ważna informacja.

Reklama

Piłka nożna

ŁKS ŁódźWidzew Łódź

Dodaj komentarz