Reklama
Reklama

Mecz godny derbów Łodzi. ŁKS Commercecon wygrał z Grot Budowlanymi

Czas < 1 min czytania
Mecz godny derbów Łodzi. ŁKS Commercecon wygrał z Grot Budowlanymi

LODZ. 01.05.2022 SIATKOWKA KOBIET. TAURON LIGA. LKS COMMERCECON LODZ - GROT BUDOWLANI LODZ NZ. ANA CLEGER, WERONIKA CENTKA, MONIKA FEDUSIO FOT. MARIAN ZUBRZYCKI/

Mecz Budowalnych z ŁKS-em był godny derbów Łodzi. Ełkaesianki wygrały i tylko jedno zwycięstwo dzieli je od brązowego medalu Tauron Ligi.

ŁKS Commercecon wygrał 3:1 z Grot Budowalnymi. Brązowy medal Tauron Ligi jest na wyciągnięcie ręki podopiecznych Michała Cichego. Wystarczy, że wygrają kolejne spotkanie, które odbędzie się w niedzielę o 14:45.

Reklama

Mecz stał na bardzo dobrym poziomie. To chyba najlepsze spotkanie w play-offach do tej pory. W Budowalnych rządziły Monika Fedusio i Ana Cleger. Przyjmująca i atakująca zdobyły łącznie prawie czterdzieści punktów. Byłoby lepiej, gdyby nie dobre przyjęcie i blok w ŁKS-ie Commercecon. Wszystkie ełkaesianki, spotkanie skończyły z pozytywnym przyjęciem. Najlepsza w tym elemencie była Martyna Grajber, która miała 46 proc. pozytywnego i 36 proc. perfekcyjnego przyjęcia. To bardzo dobre liczby. Blokiem drużyna gości zdobyła 11 punktów, z czego aż pięć Valentina Diouf. Włoska atakująca została wybrana MVP spotkania, bo uzbierała aż 27 oczek.

Budowlane to najlepiej zagrywający zespół Tauron Ligi. Tym razem w ich grę wkradło się trochę niedokładności. W trzeciej partii obie drużyny popełniły po dwa błędy na zagrywce z rzędu. Najsłabiej serwowała Weronika Centka. Środkowa Budowalnych na siedem prób popełniła aż trzy błędy. Najlepiej spisała się Justyna Kędziora, która jako jedyna z łódzkich siatkarek zdobyła dwa asy.

Reklama

Grot Budowlani – ŁKS Commercecon 1:3 (22:25, 21:25, 25:19, 17:25)

Reklama
Reklama

Siatkówka

Grot Budowlani ŁódźŁKS Commercecon Łódź

Dodaj komentarz

Reklama