Reklama
Reklama

Mecz Orła zagrożony. Tor nie nadaje się do użytku

Czas 2 min czytania
Mecz Orła zagrożony. Tor nie nadaje się do użytku

Stadion Orła Łódź (fot. Bartosz Jankowski)

Żużlowcy Orła Łódź są gotowi do startu sezonu 2022. Na sobotę 9 kwietnia zaplanowany jest ich pierwszy mecz w tym roku – z ROW-em Rybnik. Niestety wielce prawdopodobne, że to spotkanie nie odbędzie się w planowanym terminie.

Reklama

Pogoda pokrzyżuje plany Orła?

W sobotę 9 kwietnia Orzeł Łódź ma zainaugurować rozgrywki eWinner 1 Ligi Żużlowej. Wszystko jednak wskazuje na to, że tak się nie stanie. Winna temu jest pogoda. Padający deszcz sprawił, że tor na stadionie Orła nie nadaje się na razie do użytku, co potwierdził Witold Skrzydlewski.

– Na ten moment tor jest za słaby, by mecz się odbył – powiedział w piątek honorowy prezes Orła.

Chociaż prognozy na sobotnie popołudnie są całkiem optymistyczne, to do tego momentu nad Łodzią można się spodziewać opadów deszczu. To z kolei sprawia, że tor żużlowy nasiąka i nawet wielogodzinne prace nad poprawą jego jakości nie pozwolą na bezpieczne rozegranie meczu.

W klubie jednak wierzą w to, że aura nieco się zlituje, a inauguracyjne spotkanie na Moto Arenie w Łodzi odbędzie się zgodnie z planem.

– Tor jest ubity, więc jeśli pojawi się trochę słońca i wiatru, a deszcz przestanie padać, to myślę, że jutro motocykle tutaj zawarczą – skomentował Skrzydlewski.

CZYTAJ TAKŻE >>> Orzeł Łódź zaprezentował nowe kevlary dla swoich żużlowców

Drużyna Orła w gotowości

Zespół Orła Łódź jest gotowy do tego, by w sobotę zainaugurować ligowe rozgrywki. Przez ostatnie miesiące żużlowcy ciężko pracowali, by jak najlepiej zaprezentować się podczas sezonu.

Reklama

Jako zespół jesteśmy przygotowani, chociaż w ostatnich dniach pogoda nieco pokrzyżowała nam plany. Nie odbędzie się piątkowy trening, a do tego zawodnicy, którzy startują w lidze angielskiej, też mieli odwołane mecze – powiedział Adam Skórnicki, trener Orła Łódź. – Myślę jednak, że pewność siebie powinna być po naszej stronie i, jeśli pogoda pozwoli, to pokażemy wysoką formę, na którą tak ciężko pracowaliśmy – dodał.

O tym czy mecz się odbędzie dowiemy się prawdopodobnie dopiero na kilkadziesiąt minut przed planowanym rozpoczęciem spotkania. Wówczas obecny na miejscu sędzia zawodów ustali czy tor na stadionie Orła nadaje się do jazdy.

Reklama

KŻ Orzeł Łódź – ROW Rybnik
Sobota, 9 kwietnia 2022, godz. 16:30
Moto Arena Łódź, ul. 6 Sierpnia 71, Łódź

Żużel

Orzeł Łódź

Dodaj komentarz

Reklama