Reklama
Reklama
Reklama

Mecze ŁKS-u w telewizji także za granicą. I to w 16 krajach!

Czas 2 min czytania
Mecze ŁKS-u w telewizji także za granicą. I to w 16 krajach!

Carlos Moros Gracia 2020-02-15 ŁKS Łódź - Wisła Płock (fot. Marian Zubrzycki)

Restart PKO Ekstraklasy zaplanowano na 29 maja. Od tego dnia transmisje meczów najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce, w tym spotkań ŁKS-u, będzie można oglądać w kilkunastu krajach na całym świecie.

Reklama

Ekstraklasa SA prowadzi sprzedaż praw do międzynarodowych transmisji meczów wznawianej po pandemii ligi. Umowy zostały już sfinalizowane z podmiotami z Wielkiej Brytanii i Irlandii, Danii, Szwecji, Norwegii oraz Izreala. Poszerzono też współpracę o transmisje kolejnych meczów na terenie Niemiec, Austrii i Szwajcarii.

– Chcemy wykorzystać zainteresowanie naszą ligą, która ruszy jako jedna z pierwszych w Europie po epidemii, do promocji naszych rozgrywek i własnego serwisu OTT – Ekstraklasa.TV. Z założenia sprzedajemy po 2 mecze w każdej kolejce w ramach niewyłącznych licencji komentuje Marcin Animucki, prezes zarządu Ekstraklasy SA. 

Reklama

I dodaje: – Prowadzimy rozmowy bezpośrednio z nadawcami, ale też z agencjami zajmującymi się sprzedażą praw mediowych na różnych rynkach oraz pośrednikami oferującymi wsparcie na wybranych terytoriach, rozmawiamy także z zewnętrznymi platformami OTT. Na tym etapie, wg już podpisanych umów, mecze PKO Bank Polski Ekstraklasy będą pokazywane w tym sezonie w co najmniej 16 krajach. Spodziewamy się, że kolejne umowy zostaną podpisane jeszcze w maju lub na początku czerwca.

Ekstraklasa chce wykorzystać fakt wznowienia ligi do promocji polskich rozgrywek na najwyższym poziomie wśród fanów futbolu z różnych krajów. Liczy, że zyskają one dodatkową widownię i to nie tylko wśród Polonii, zwłaszcza wobec faktu, że w polskiej lidze gra relatywnie wielu obcokrajowców.

Jak czytamy na ekstraklasa.org, po dwa mecze PKO Bank Polski Ekstraklasy stadionów w tym i kolejnym sezonie będą transmitowane również w Izraelu na kanałach telewizyjnych Sport 1, Sport 1 HD, Sport 2, które nadają m.in. transmisje rozgrywek francuskiej Ligue 1 i belgijskiej Pro League.

Reklama

O prawo do pokazywania do 10 kolejnych meczów Ekstraklasa poszerzyła umowę licencyjną ze Sportdigital, obowiązującą w sezonach 2019/20 oraz 2020/21. W rezultacie telewizja ta pokaże w bieżącym sezonie nawet 40 meczów PKO Bank Polski Ekstraklasy w Niemczech, Austrii i Szwajcarii. Będzie też mieć prawo do pokazania wybranych meczów na kanałach Eurosport z około 3-5 dniowym opóźnieniem.

Z kolei prawo do pokazywania 50 meczów w sezonie 2019/20 z możliwością transmisji nawet wszystkich 88 meczów polskiej ligi nabyła agencja Spring Media, która zapewni transmisje polskiej ligi na bazie jednej sublicencji w Danii, Szwecji i Norwegii. Skandynawowie przygotowują w związku z tym szeroką kampanię promocyjną, prezentującą topowych zawodników grających w PKO Bank Polski Ekstraklasie oraz atmosferą stadionową i emocje kibiców podczas meczów.

Prawa do pokazywania wszystkich meczów Ekstraklasy na bazie wyłącznych licencji zostały też sprzedane na początku sezonu do 7 krajów bałkańskich.

Reklama
https://www.facebook.com/Ekstraklasa.org/posts/2579374062280373?xts[0]=68.ARDs14pECjMWE00GcFG6wH4M5K1uiFGbdTapLYQ0TAkM7M4nEq_9nFq2I14aw-_SgDnLoS6N3meeW58iCctpoYeWWX0FrL6P0sCU5dH_QKxJ7uJ2fbQ0xSWFPeoRfcoeYJy3WWdaZ-MObwaMcOL6XtHtaH-RH81_Zzjh6yN1xBfds8pLUaDiWAWY-dk5ql2BpVNnIdGHGaI61q-vDR5suDRHFN9HfWWDChOcnTKZ1rDrZ-VEwguQ9IY_HHyH_VchDtHsbv6HunxxzuZe2GDsH9Wp0AK_aewbmKLQ0i8yD7fehFGwkNUKa5s_TKiy7G6QAXXq-6gR72OyMfZSEONQKPqEKSxg&tn=-R

fot. Marian Zubrzycki

Piłka nożna

ŁKS Łódź

Dodaj komentarz

Reklama