Reklama
Reklama
Reklama

Mikkel Rygaard z ŁKS-u w jedenastce 1/8 finału PP!

Czas < 1 min czytania
Mikkel Rygaard z ŁKS-u w jedenastce 1/8 finału PP!

fot. Marian Zubrzycki

Reklama

Portal laczynaspilka.pl wybrał 11 najlepszych piłkarzy 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski. W tym gronie znalazł się Mikkel Rygaard, duński pomocnik ŁKS.

Reklama

30-latek pozyskany zimą z FC Nordsjaelland był jednym z trzech zawodników, którzy w meczu z Legią zaliczyli debiut (lub – w przypadku Adama Marciniaka – powrót po latach) w barwach ŁKS-u.

Duńczyk, którego w tym meczu oceniliśmy najwyżej z ełkaesiaków zdobył uznanie także w oficjalnym serwisie PZPN-u. W artykule poświęconym wyróżnionym graczom podkreślono, że Rygaard miał wysoką dokładność podań (84 proc.), wspomagał obronę, zaliczając dziewięć przechwytów, a także chętnie wdawał się w drybling (siedmiokrotnie, jeden z najwyższych wyników w zespole). „Debiutujący w ŁKS-ie Duńczyk pokazał, że kandydat do powrotu do Ekstraklasy może mieć z niego na wiosnę pociechę” – czytamy.

Reklama

Spośród 11 wyróżnionych piłkarzy aż czterech zagrało w pucharowym starciu przy al. Unii. Obok Rygaarda docenieni zostali bowiem również trzej gracze Legii: Filip Mladenović, a także zdobywcy bramek: Bartosz Slisz i Luquinhas. Obok ełkaaesiaka w jedenastce kolejki znalazł się jeszcze jeden piłkarz, którego drużyna odpadła z Fortuna Pucharu Polski w 1/8 finału – strzelec dwóch goli w meczu Raków – Górnik Zabrze, Jesus Jimenez.

Reklama

Piłka nożna

ŁKS Łódź

Dodaj komentarz

Reklama