Reklama
Reklama
Reklama

Misja „wiosna” rozpoczęta! ŁKS wrócił do treningów [GALERIA]

Czas 2 min czytania
Misja „wiosna” rozpoczęta! ŁKS wrócił do treningów [GALERIA]

fot. Marian Zubrzycki

Reklama

Piłkarze ŁKS-u spotkali się dziś po raz pierwszy po świąteczno-noworocznej przerwie. Na treningu inaugurującym przygotowania do rundy wiosennej Fortuna 1 Ligi pojawiło się 24 zawodników.

Reklama

Pierwszy dzień treningowy w roku 2021 ełkaesiacy rozpoczęli od badań na obecność koronawirusa. Pobieranie wymazów trwało od samego rana.

Punktualnie o południu biało-czerwono-biali wybiegli na boisko treningowe w ośrodku przy ul. Minerskiej. Podczas zajęć ełkaesiacy pracowali nad przygotowaniem fizycznym, ale nie zabrakło także ćwiczeń z towarzyszeniem piłki – w planie była zabawa w dziadka, a także wewnętrzna gierka. Nie wzięli w niej udziału bramkarze, którzy w tym samym czasie pracowali pod kierunkiem Jacka Janowskiego.

Reklama
Michał Kot i Arkadiusz Malarz trenują pod okiem Jacka Janowskiego, fot. Marian Zubrzycki

W treningu wzięło udział 24 piłkarzy – wśród nich m.in. pozyskani w zimowym okienku transferowym Mikkel Rygaard i Adam Marciniak. Zabrakło innego nowego piłkarza klubu z al. Unii, Piotra Janczukowicza. On i Przemysław Sajdak narzekają na problemy zdrowotne. W indywidualnych zajęciach na siłowni uczestniczył z kolei młody Marcel Wszołek, który wciąż ciężko pracuje, by wrócić do pełnej sprawności po zerwaniu więzadeł krzyżowych.

Już we wtorek piłkarzy Wojciecha Stawowego czekają badania wydolnościowe. Ełkaesiacy będą trenowali na łódzkich obiektach jeszcze przez niecałe dwa tygodnie. W piątek 22 stycznia przeniosą się do tureckiego Side, gdzie czeka ich obóz przygotowawczy, w trakcie którego mają rozegrać trzy sparingi.

Zobacz jak wyglądał pierwszy trening ełkaesiaków w 2021 roku w obiektywie Mariana Zubrzyckiego:

Reklama

Piłka nożna

ŁKS Łódź

Dodaj komentarz

Reklama