Reklama
Reklama

Mistrzem Polski jest? TME SMS! [ZDJĘCIA]

Czas 2 min czytania
Mistrzem Polski jest? TME SMS! [ZDJĘCIA]

29.05.2022 PILKA NOZNA KOBIET, EKSTRALIGA. UKS SMS LODZ - OLIMPIA SZCZECIN N/Z UKS SMS MITRZEM POLSKI, RADOSC FOT. MARIAN ZUBRZYCKI

To było piękne zwieńczenie sezonu przy ul. Milionowej 12. Piłkarki TME-SMS Łódź pokonały Olimpię Szczecin 7:0 i w fantastyczny sposób pożegnały się z łódzką publicznością. Po meczu miała miejsce dekoracja nowych mistrzyń Polski.

ABY OBEJRZEĆ GALERIĘ, KLIKNIJ W ZDJĘCIE PONIŻEJ

Reklama

Przed tym meczem wszystko było jasne. TME SMS przypieczętował tytuł mistrzowski w poprzedniej serii gier, zaś szczecińska Olimpia była pewna utrzymania w lidze. Dla łodzianek była to okazja by zakończyć sezon z przytupem i tak też się stało. Wielu kibiców, którzy tego dnia odwiedzili obiekt przy ul. Milionowej oglądało całkowitą dominację gospodyń. Wynik już w 3. minucie z rzutu karnego otworzyła Kopińska. W pierwszej połowie podopieczne Marka Chojnackiego miały jeszcze wiele sytuacji do podwyższenia rezultatu, ale zawodziła skuteczność.

Worek z bramkami otworzył się w drugiej połowie, gdy w ciągu niespełna 15 minut, piłkarki SMS-u wpakowały piłkę do siatki aż czterokrotnie! Strzelała Kopińska, Rędzia i dwa razy Jedlińska, a na tablicy widniał wynik 5:0. Dla Kopińskiej nie był to koniec bramek w tym meczu. Najskuteczniejsza zawodniczka ekipy Marka Chojnackiego, jak i całej ligi (ex aequo z Macleans Chinonyerem) wpisała się na listę strzelców jeszcze dwa razy. Kopińska zakończyła sezon z 20 trafieniami, a TME SMS z 55 punktami. To kapitalny wynik podopiecznych trenera Marka Chojnackiego.

Reklama

Puchar, szampan i konfetti

Sekundy po końcowym gwizdku z ławki rezerwowych wybiegła cała drużyna SMS-u wraz ze sztabem szkoleniowym. Po chwili pojawił się baner z napisem „TME UKS SMS ŁÓDŹ, MISTRZ POLSKI 2022”, a także wiceprezydent Łodzi – Joanna Skrzydlewska oraz wiceprezes PZPN i jednocześnie prezes ŁZPN– Adam Kaźmierczak. Gdy łodzianki wzniosły puchar za mistrzostwo do góry, w powietrze wystrzeliło konfetti, a nad głowami piłkarek i kibiców lał się szampan. To były piękne chwile, na które ciężko pracowała cała drużyna.

Ten mecz pokazał, że to mistrzostwo to nie jest przypadek. Nie byłem w pełni zadowolony z pierwszej połowy. W szatni powiedziałem dziewczynom, że jeśli są mistrzyniami to muszą to udowodnić na boisku. Zadanie wykonały perfekcyjnie – komentował trener, Marek Chojnacki.

Reklama

Mistrzostwo Polski i… gra w Lidze Mistrzyń

Tytuł mistrzowski dla SMS-u oznacza, że łodzianki wezmą udział w eliminacjach do Ligi Mistrzyń. Zadanie do łatwych należeć nie będzie, ale to świetna sprawa móc zagrać w takich rozgrywkach. W klubie nastroje są bojowe i wszyscy marzą, by znaleźć się w gronie uczestników fazy grupowej. Losowanie par eliminacyjnych już 24 lipca, zaś mecze pierwszej rundy zostaną rozegrane 18 i 21 sierpnia.

Reklama

GaleriePiłka nożna

TME SMS Łódź

Dodaj komentarz

Reklama