Reklama
Reklama
Reklama

Nareszcie. Fundambu oficjalnie w Widzewie

Czas < 1 min czytania
Nareszcie. Fundambu oficjalnie w Widzewie

Merveille Fundambu (fot. widzew.com Marcin Bryja)

Reklama

Pochodzący z Demokratycznej Republiki Konga pomocnik został oficjalnie zawodnikiem Widzewa Łódź.

Reklama

20-letni Kongijczyk rozpoczynał swoją piłkarską karierę w ojczyźnie w klubach AS Elonga i FC MK Etancheite, z której do Polski został ściągnięty przez B-klasowy KTS Weszło w 2018 roku. Po przylocie piłkarz rozpoczął żmudną pracę, która miała na celu dostosowanie się do wymogów europejskiego futbolu.

Podczas gry w „ósmej lidze mistrzów” o talencie środkowego pomocnika zrobiło się głośno w całym kraju, a jego umiejętnościom szybko zaczęły przyglądać się kluby z wyższych lig. Fundambu najpierw przeszedł testy w Rakowie Częstochowa, gdzie wypowiadano się o nim bardzo pozytywnie, a następnie trafił na półroczne wypożyczenie do Radomiaka Radom. W I lidze młody zawodnik zanotował 10 spotkań, w czasie których spędził na boisku ponad 300 minut. Na przeszkodzie do częstszej gry stanęły przepisy, mówiące o ograniczeniu w składzie liczby zawodników spoza Unii Europejskiej. To miejsce w Radomiaku było zarezerwowane dla Brazylijczyka Leandro.

Reklama

Latem Fundambu rozpoczął testy w Widzewie Łódź i pozytywnie zaprezentował się na treningach oraz w sparingu z Pogonią Grodzisk Mazowiecki, w którym zaliczył gola i trzy asysty. Kongijczyk, który związał się już oficjalnie z klubem umową, przebywa z pierwszą drużyną na zgrupowaniu w Opalenicy.

fot. widzew.com / Marcin Bryja

Reklama

Piłka nożna

Widzew Łódź

Dodaj komentarz

Reklama