Reklama
Reklama

Nie pomogła zmiana trenera. Grot Budowlani przegrali z Developresem Rzeszów

Czas 2 min czytania
Nie pomogła zmiana trenera. Grot Budowlani przegrali z Developresem Rzeszów

Martyna Łazowska, rozgrywająca Grot Budowlanych Łódź (fot. Marian Zubrzycki)

Grot Budowlani Łódź zanotowali szóstą kolejną ligową porażkę w 2022 roku. Tym razem łodzianki okazały się słabsze od lidera tabeli, zespołu Developresu BELLA DOLINA Rzeszów.

Reklama

Rewolucja w Grot Budowlanych

Chociaż to gospodynie z Rzeszowa były faworytkami tego meczu, to siatkarki Grot Budowlanych nie miały w tym meczu nic do stracenia. Można więc było liczyć na to, że łodzianki pokuszą się o niespodziankę i to mimo kiepskiej formy w ostatnich tygodniach.

Innym z czynników, który mógł podziałać na zawodniczki Budowlanych, była zmiana trenera, do której doszło w klubie kilka dni temu. Jakuba Głuszaka zastąpił Maciej Biernat, do tej pory asystent i statystyk w łódzkiej ekipie.

Reklama

Chociaż siatkarki z Łodzi dzielnie walczyły, to ponownie nie wytrzymywały ciśnienia w kluczowych momentach setów. Ale po kolei.

Nie ma starego trenera, są stare problemy

Pierwszy set od początku układał się po myśli siatkarek Developresu BELLA DOLINA Rzeszów, które wychodziły zwycięsko z wielu długich wymian, których w inauguracyjnej partii było całkiem sporo. Przy stanie 22:18 to jednak łodzianki wrzuciły wyższy bieg i doprowadziły do remisu po 22. W końcówce jednak znowu lepiej zaczęły wyglądać rzeszowianki, które zdobyły trzy punkty z rzędu i wygrały 25:22.

Reklama

Drugi set to niemal całkowita dominacja rzeszowianek. Co prawda łodzianki prowadziły 8:6, ale później nie były równorzędnym rywalem dla swoich przeciwniczek, które dość pewnie zwyciężyły 25:21.

Reklama

W trzecim secie oba zespoły grały nierówno. Po dobrym fragmencie w wykonaniu Developresu BELLA DOLINA Rzeszów (9:5), sześć punktów z rzędu zdobyły zawodniczki Grot Budowlanych (9:11). W tym momencie znowu serię punktów zaliczyły gospodynie (16:13), ale po chwili już był remis (16:16). Ten utrzymywał się aż do momentu, w którym Developres odskoczył na trzy „oczka” przewagi (22:19). Wydawało się, że miejscowe złapały swój rytm, ale to łodzianki z kolei zaimponowały grą w defensywie i bloku doprowadzając po raz kolejny do remisu (23:23). Jak to jednak zwykle w tym roku bywa, końcówka seta należała do przeciwniczek Grot Budowlanych, które wygrały trzecią partię 25:23 i cały mecz 3:0.

MVP spotkania została wybrana przyjmująca Developresu BELLA DOLINA Rzeszów – Jelena Blagojević.

Developres Bella Dolina Rzeszów – Grot Budowlani Łódź 3:0 (25:22, 25:21, 25:23)

Reklama

Developres: Wenerska, Bajema, Jurczyk, Honorio, Blagojević, Stencel, Szczygłowska (libero) oraz Rapacz, Kalandadze, Bińczycka, Przybyła (libero)

Grot Budowlani: Damaske, Centka, Cleger, Fedusio, Lisiak, Łazowska, Łysiak (libero) oraz Szczurowska, Górecka, Kędziora

Reklama

Siatkówka

Grot Budowlani Łódź

Dodaj komentarz

Reklama