No to po kolejce. „To jest piłkarski kryminał”

ŁKS - Arka Gdynia 1:2 Fot. Marian Zubrzycki

Reklama

Czas 2 min czytania

W tym tygodniu ta rubryka będzie wyglądała inaczej, niż do tej pory. Bo o czym tu pisać?

ŁKS w piątek przegrał u siebie 1:2 z Arką Gdynia, a dzień później Widzew na wyjeździe z Sandecją Nowy Sącz 1:3. Styl tych porażek to była po prostu kompromitacja. Albo kabaret. Dramat. Hańba. Wstyd. Wybierzcie sobie.

Reklama

ŁKS mógł nawet wygrać, ale nagle zaczął sam sobie strzelać gole. Z kolei Widzewowi udało się stracić gola, gdy grał 11 na 9. Wydawało się, że przegrywając 1:2 zaraz zaatakuje i być może wyrówna, a piłkarze postanowili czymś zaskoczyć. Brawo! Będzie co opowiadać wnukom.

Nie wybierzemy gola i bohatera kolejki. Moglibyśmy wybrać antybohatera, ale nie damy rady, bo kandydatów jest zbyt wielu. Na myśl od razu przychodzi nam bramkarz Arkadiusz Malarz, ale nie wiemy, czy bardziej nie zasłużył jego trener, który go wystawił do gry. W Widzewie najbliższej do tego tytuły chyba Mateuszowi Możdżeniowi. Niby nic nie zawalił, ale to symbol tej drużyny. Człapak i leń. Ale rozegrał (przeczłapał) cały mecz, więc chyba trenerowi się podobało.

Reklama

„To jest piłkarski kryminał” – stwierdził Paweł Golański, komentator meczu ŁKS-u z Arką Gdynia na Polsacie Sport, gdy łódzka drużyna strzelała sobie drugiego gola. Te słowa pasują też do Widzewa, więc przyjmujemy je za motto tej rubryki po weekendowych meczach.

Jak grali inni?

Dwa mecze były przełożone: Termaliki Bruk-Bet Niecieczy z Chrobrym Głogów oraz GKS-u Jastrzębie z Miedzią Legnica. Na uwagę zwraca zdobycie punku przed GKS Bełchatów. To jego pierwsza zdobycz od trzech kolejek. Z tym samym Zagłębiem Widzew przegrał 0:3. GKS zamyka tabelę (17) i traci cztery punkty do GKS-u Jastrzębie, który jednak ma jeden mecz mniej.

Reklama

Kolejne zwycięstwo odniosła Resovia trenera Radosława Mroczkowskiego i ucieka w górę. W tabeli prowadzi wciąż Termalika (47), przed Górnikiem Łęczna (46), Radomiakiem i ŁKS (po 43). Piąty jest GKS Tychy (41), a szósta Arka (39). Widzew jest ósmy (35).

W następnej kolejce Widzew zagra u siebie z Górnikiem (piątek, godzina 17.40), a ŁKS w sobotę z Koroną Kielce (12.40 na wyjeździe).  

Wyniki 25. kolejki Fortuna 1 Ligi:

ŁKS Łódź – Arka Gdynia 1:2

Sandecja Nowy Sącz – Widzew 3:1

Górnik Łęczna – Puszcza Niepołomice 0:0

Resovia – Stomil Olsztyn 1:0

Zagłębie Sosnowiec – GKS Bełchatów 1:1

Odra Opole – Korona Kielce 1:0

GKS Tychy – Radomiak, we wtorek

GKS 1962 Jastrzębie – Miedź Legnica – przełożony

Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Chrobry Głogów – przełożony

Chyba już będziemy kończyć. Na koniec kilka pozycji dla łódzkich piłkarzy wartych obejrzenia. To co prawda nie Netlfix, ale też ciekawe. Tutaj coś o grze w piłkę.

Tutaj o walce i zaangażowaniu.

A na koniec coś na finał sezonu.

Miłego oglądania. Na pewno będziecie bawić się lepiej, niż my oglądając was.

Autor: Wieczny rezerwowy

Piłka nożna

ŁKS ŁódźWidzew Łódź

Reklama

Dodaj komentarz