Nowy stadion ŁKS-u już w grudniu!

Reklama


Czas 2 min czytania

Dziś na stadionie ŁKS-u odbyła się konferencja prasowa, w której udział wzięli Radny Sejmiku Województwa Łódzkiego Paweł Bliźniuk, Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska, oraz przedstawiciel firmy MIRBUD S.A. Tomasz Sałata. Dotyczyła ona prac związanych z budową stadionu przy Aleja Unii Lubleskiej 2.

Nowe powierzchnie

Konferencję rozpoczęła Pani Prezydent. Przekazane przez nią informację na pewno mogą napawać wszystkich, których sercu bliski jest ten stadion dużą radością. Trybuna Północna, której budowa już się rozpoczęła, oprócz standardowych kiosków spożywczych będzie mieściła w sobie powierzchnie biurowe z open space’ami. Dzięki powierzchniom komercyjnym stadion będzie zarabiał na siebie nie tylko w dniu meczowym, ale praktycznie siedem dni w tygodniu. W bryle stadionu znaleźć ma się również muzeum, restauracja, pub, oraz sklep kibica. Ze względu na postęp prac, miasto zgodziło się przyspieszyć finansowanie projektu. Prace dawno wyprzedziły postęp zakładany w harmonogramie. Prezydent Zdanowska podkreśliła, że zależy jej żeby jak najszybciej zakończyć budowę. Co ważne wypowiadając się o Łódzkim Klubie Sportowym Pani Prezydent nie raz podkreślała, że jest to nasza drużyna, i nie może doczekać się aż wszyscy będziemy chodzić na jej mecze.

Postęp prac

Aktualnie trwa zwożenie konstrukcji stalowych, które tworzyć będą dach budynku. Tomasz Sałata z MIRBUD S.A. podkreślił, że ich firma robi wszystko, aby prace zostały ukończone do końca bieżącego roku. W pierwszych miesiącach 2022 roku stadion ma uzyskać odbiory techniczne, pozwolenia od PZPN i być w pełni funkcjonalny. Trybuna Wschodnia i Południowa są już praktycznie ukończone. Rozpoczął się montaż prefabrykatów Trybuny Północnej. Cała konstrukcja żelbetonowa ma zostać ukończona na początku wiosny. Wiosną i latem prowadzone będą prace wykończeniowe. Przez śnieg i niskie temperatury niemożliwy jest aktualnie montaż membrany dachowej. Nie jest to jednak element, który miałby w jakikolwiek sposób spowolnić prace. Po prostu nacisk został położony na inne fragmenty stadionu. Na zewnątrz trwają prace murarskie i montażowe.

Reklama

Komitet sterujący

Ostatni, głos zabrał Radny Sejmiku Województwa Łódzkiego Paweł Bliźniuk. Po konferencji wraz z przedstawicielami klubu i operatorem stadionu MAKIS-em, będzie rozmawiał na temat brandingu stadionu, układu i kompozycji krzesełek na stadionie. Pan Paweł podkreślił, że jest kibicem ŁKS-u i nie należy martwić się o warstwę estetyczną stadionu. Gdyby cokolwiek kuło jego ŁKSiackie serce będzie zgłaszał korekty.

Piłka nożna

hanna zdanowskaŁKS Łódźmirbud s.a.paweł bliźniukstadion łkstomasz sałata

Reklama

Dodaj komentarz