Reklama
Reklama

O losie Master Pharm Rugby zadecyduje ministerstwo

Czas < 1 min czytania
O losie Master Pharm Rugby zadecyduje ministerstwo

LODZ. 15.05.2021 RUGBY. EKSTRALIGA. MASTER PHARM LODZ - SKRA WARSZAWA FOT. MARIAN ZUBRZYCKI/

– Wszyscy czekaliśmy na uchwałę Polskiego Związku Rugby, a okazuje się, że naszą sprawą zajmie się Ministerstwo Sportu i Turystyki – mówił w TVP 3 Łódź, Krzysztof Serafin, prezes Master Pharm Rugby.

Reklama

O losie Master Pharm Rugby zadecyduje Ministerstwo Sportu i Turystyki. Jak czytamy w oficjalnym komunikacie Polskiego Związku Rugby:

Szanowni Państwo, W związku z otrzymaniem zawiadomienia o wszczęciu postępowania administracyjnego przez Ministra Sportu i Turystyki, w sprawie ustalenia prawidłowości działania Walnego Zgromadzenia Delegatów Polskiego Związku Rugby, w zakresie podjęcia uchwały nr 9/2021 (zmiana przepisów PZR w zakresie rozdziału VI – system szkolenia młodzieży) oraz uchwały nr 10/2021 (zwołanie Kongresu Polskiego Rugby), Zarząd Polskiego Związku Rugby zadecydował o odroczeniu realizacji ww. uchwał do czasu uzyskania decyzji organu nadzoru.

Reklama

Decyzja o ukaraniu Master Pharm Rugby zakazem rejestrowania nowych zawodników mogła zostać podjęta niezgodnie ze statutem PZR. Łódzcy rugbiści ukarani zostali za to, że nie wystawili wystarczającej liczby drużyn w turniejach młodzieżowych. – Wszyscy czekaliśmy na uchwałę Polskiego Związku Rugby, a okazuje się, że naszą sprawą zajmie się ministerstwo. Mamy nadzieję, że za kilka dni poznamy decyzję – powiedział w TVP 3 Łódź, Krzysztof Serafin prezes spółki.

Tak jak informowaliśmy, jeszcze przed nowym rokiem wszystko zmierzało w kierunku zdjęciu zakazu. Teraz, los łódzkich rugbistów jest niepewny. – Trudno wyobrazić sobie start w rozgrywkach ( w tym składzie osobowym przyp. red.) chociaż to czarny scenariusz, o którym nikt nie myśli – powiedział Mirosław Żórawski, trener i dyrektor sportowy. Master Pharm Rugby pierwszy mecz mają rozegrać pod koniec lutego.

Materiał o przyszłości Master Pharm Rugby można obejrzeć tutaj.

Reklama

Inne sporty

Master Pharm Rugby

Dodaj komentarz

Reklama