Reklama
Reklama

Zapomnieć o niedzieli i skupić się na najważniejszym (?) meczu sezonu

Czas 2 min czytania
Zapomnieć o niedzieli i skupić się na najważniejszym (?) meczu sezonu

SKS Olimpia Łochów - AZS PŁ Umed Cochise Burger Łodź / fot. Natalia Zaleska, materiały prasowe AZS PŁ Umed Cochise Burger Łodź

Unihokeiści AZS PŁ Umed Cochise Burger Łodź przegrali na wyjeździe z wiceliderem Ekstraligi, ale humory mogą poprawić sobie już w sobotę, kiedy podejmować będą ostatnią drużynę w tabeli.

Reklama

Kolejny raz zawiodła skuteczność

Mecz w Łochowie od początku nie układał się po myśli gości. SKS Olimpia po 17 minutach gry prowadziła 3:0 i mogła ze spokojem czekać na kolejne szanse. Osłabiona kadrowo drużyna z Łodzi – nie mógł wystąpić tego dnia między innymi wybrany głosami kibiców najlepszy zawodnik drużyny w minionym roku Rafał Fijałkowski – miała też swoje okazje, ale z wielkim trudem zamieniała je na bramki. Goście ostatecznie w całym spotkaniu zdobyli dwa gole, ale dorobek ten nie miał dla końcowego rezultatu żadnego znaczenia, ponieważ w tym samym czasie gospodarze trafili dziesięciokrotnie.

Reklama

Walka o utrzymanie w lidze

O ile porażkę z Olimpią trudno uznać za niespodziankę, o tyle brak punktów w kolejnym meczu AZS-u PŁ Umed Cochise Burger byłby rezultatem nie tylko nieoczekiwanym, ale też niosącym za sobą poważne konsekwencje. Najbliższym rywalem łódzkiej drużyny będzie bowiem ostatni w tabeli Lokomotiv Czerwieńsk. Zespół ten ma 3 punkty straty do akademików z miasta włókniarzy, a w miniony weekend zapisał na swoim koncie pierwsze zwycięstwo w sezonie, pokonując na wyjeździe Górali Nowy Targ. Gdyby komplet punktów zdobył również w Łodzi, zrównałby się w stawce zarówno z poprzednim, jak i najbliższym rywalem, a z Ekstraligi bezpośrednio spada tylko ostatnia drużyna.

Doping kibiców może pomóc

Reklama

W pierwszym meczu obu zespołów górą na terenie rywala byli łodzianie, którzy wygrali w październiku 7:6. Powtórka tego rezultatu znacznie przybliżyłaby AZS PŁ Umed Cochise Burger do utrzymania w unihokejowej elicie. Sobotni wieczór w Hali MOSiR przy ul. Małachowskiego w Łodzi zapowiada się więc bardzo emocjonująco. Początek meczu zaplanowano na 19:00, wstęp na mecz unihokeistów jest bezpłatny.

SKS Olimpia Łochów – AZS PŁ Umed Cochise Burger Łódź 10:2 (4:1, 3:1, 3:0)

Bramki dla AZS-u PŁ Umed Cochise Burger Łódź: Robert Krawczyk (x2).

Reklama

Skład AZS-u PŁ Umed Cochise Burger Łódź: Karol Ankutowicz (B), Patryk Przybylski (B), Szymon Malicki (B), Łukasz Wroński, Mateusz Kołodziejski, Dawid Studziński, Marcin Hubicki, Kacper Tyczkowski, Robert Krawczyk, Konstanty Michna, Jan Dyśko, Dawid Benkes, Michał Kozłowski.

Inne sporty

AZS PŁ UMED Cochise Burger Łódźunihokej

Dodaj komentarz

Reklama