Reklama
Reklama

Oceny piłkarzy ŁKS-u za derby Łodzi. Rycerz Dąbrowski

Czas 2 min czytania
Oceny piłkarzy ŁKS-u za derby Łodzi. Rycerz Dąbrowski

fot. Marian Zubrzycki

Pirulo i Maciej Dąbrowski zagrali jak prawdziwi Rycerze Wiosny. Jak radzili sobie inni piłkarze ŁKS-u?

Reklama

Dawid Arndt – 2

Widzew oddał dwa strzały i oba wpadły do bramki. Przy obu mógł się zachować lepiej, ale przeciął kilka dośrodkowań, dlatego zamiast oceny „1” dostał dwa

Adrian Klimczak – 2+

Słaby mecz lewego obrońcy chociaż mógł zdobyć bramkę. Skrzydłowi Widzewa przechodzili przez bok boiska, za który był odpowiedzialny jak tylko chcieli.

Reklama

Maciej Dąbrowski – 5-

Bohater derbów Łodzi. Pewny w defensywie, świetny w rozegraniu. Zdobył swoją pierwszą bramkę dla ŁKS-u. Minus za przerzut w poprzek boiska, po którym Widzew wyszedł z groźną kontrą.

Oskar Koprowski – 4

Dominował nad napastnikami Widzewa i naprawiał błędy Klimczaka. Pokazał ełkaesiacki charakter za co kibice nagrodzili go pamiątkową bluzą.

Reklama

Bartosz Szeliga – 3+

Najlepszy mecz prawego obrońcy odkąd jest zawodnikiem ŁKS-u. Ze skrzydłowymi Widzewa radził sobie dużo lepiej niż Klimczak. Był aktywny w ofensywie i bardzo dobrze współpracował z Pirulo.

Reklama

Makysmilian Rozwandowicz – 4

Kapitan ŁKS-u miał kilka bardzo ważnych przechwytów dzięki którym oddalił zagrożenie od bramki Arndta. Gorzej szło mu w rozegraniu, ale widać, że na derby wspiął się na wyżyny swoich umiejętności.

Antonio Dominugez – 3+

Mogło być lepiej, ale… Wydaje się, że od pewnego czasu Dominguez ma więcej zadań defensywnych niż ofensywnych. W odbiorze radził sobie bardzo dobrze. W ostatniej minucie oddał wspaniały strzał, który ostatkiem sił wybronił Jakub Wrąbel.

Reklama

Mikkel Rygaard – 5-

Wreszcie pokazał, że jest prawdziwym wikingiem. Walczył o każdą piłkę, nie odpuszczał pomocnikom Widzewa nawet na chwilę, błyszczał umiejętnościami technicznymi i groźnie atakował ze stałych fragmentów. Rygaard był tak zacięty, że nawet kiedy kibice gospodarzy rzucali w niego przedmiotami zacisnął zęby i posłał z rzutu rożnego zabójczą piłkę w pole karne. Po tym jak zszedł z boiska gra ŁKS-u stanęła.

Maciej Wolski – 3+

Zawodnik skrojony pod takie mecze. Obrońcy Widzewa kopali go niemiłosiernie, ale utrzymywał się na nogach. Absorbował zawodników gospodarzy, dzięki czemu koledzy z drużyny mogli w pełni pokazać swoje umiejętności. Mógł lepiej zachować się przy pierwszej bramce, ale głównym winowajcą jej straty jest Arndt.

Pirulo – 5

Jak powiedział jeden z dziennikarzy na trybunie prasowej: „łódzki Robben”. Niby obrońcy wiedzą, że będzie schodził z piłką ze skrzydła, a i tak dają się nabrać na jego zwody. Strzelił pierwszą bramkę i grał jak natchniony. Ciężką harówkę wykonał w ofensywie i defensywie. Takiego Pirulo chcemy widzieć w każdym meczu.

Reklama

Maciej Radaszkiewicz – 4

Znowu dał z siebie wszystko, ale tym razem skończył mecz bez bramki. Rozpychał się między obrońcami Widzewa, ściągał ich uwagę i schodził głębiej po piłkę. Znamienne jest, że na przerwę schodził w najbrudniejszej koszulce.

Ricardinho – 1+

Niewidoczny, chociaż po tym jak Widzew zaczął przeważać popracował trochę w obronie. Raz nawet wybił w groźnej sytuacji piłkę. W 92. minucie spotkania został ukarany czerwoną kartką za faul na Karasku, czym osłabił zespół na cztery kluczowe minuty.

Jakub Tosik – 4

Podostrzył grę kiedy było to potrzebne. Po faulu taktyczny złapał żółtą kartę, ale w ogólnym rozrachunku wypadł bardzo dobrze, nawet nieco lepiej od Rozwandowicza. Doświadczenie, które posiada bardzo przydało się ŁKS-owi w końcówce meczu. Nie raz zastawiał się z piłką zmuszając widzewiaków do przewinienia.

Reklama

Samuel Corral – 2

Potrzebuje jeszcze czasu zanim wróci do optymalnej dyspozycji. Nie dochodzi do sytuacji strzeleckich, które kreowali mu koledzy.

Piłka nożna

derby ŁodziŁKS ŁódźWidzew Łódź

Dodaj komentarz

Reklama