Reklama
Reklama
Reklama

Derby Łodzi. Obrońcy ratują Widzew [OCENY]

Czas 2 min czytania
Derby Łodzi. Obrońcy ratują Widzew [OCENY]

Na zdjęciu Jakub Wrąbel, bramkarz Widzewa Łódź (fot. Marian Zubrzycki)

Remis w derbach Łodzi jest wynikiem szczęśliwym dla Widzewa. Lider Fortuna 1. Ligi rozegrał słaby mecz, stąd niskie oceny dla jego piłkarzy.

Reklama

Jakub Wrąbel – 3

Gdyby nie interwencja w doliczonym czasie, dostałby jedynkę. Grał wyjątkowo niepewnie, popełni koszmarny błąd przy pierwszym golu, miał problem z łapaniem piłki. Choć wygląda na wyjątkowo spokojnego, to ewidentnie nie wytrzymał derbowego ciśnienia. Umiejętności ma jednak wielkie, o czym przekonaliśmy się w przedostatniej akcji, gdy kapitalnie obronił strzał Domingueza, ratując swojej drużynie punkt.

Patryk Stępiński – 3

Zaczął derby Łodzi słabo, bo od dwóch prostych strat. Opanował jednak nerwy i im dłużej trwała gra, tym był lepszy. Zdobył pięknego gola i był pewny w defensywie.

Reklama

Tomasz Dejewski – 3

Dodatkowy punkt za gola, przy którym zachował się jak napastnik. Wcześniej na koncie miał błąd przy trafieniu Dąbrowskiego, bo zamiast interweniować, patrzył jak rywal główkuje. Od Krystiana Nowaka, którego zastępował, różni go wyprowadzanie piłki. Dejewski tego nie potrafi. W doliczonym czasie miał szansę na gola, ale skiksował.

Daniel Tanżyna – 3

Za ambicje należy mu się wyższa ocena, ale w piłkę się gra… Często miał okazję do rozpoczynania akcji, ale potwierdził, że nie jest to jego mocna strona.

Paweł Zieliński – 3

Nijaki występ. W pierwszej połowie niewidoczny, choc akurat jego stroną ŁKS atakował rzadko. Po przerwie aktywniejszy, ale niczego poza przeciętnością nie pokazał.

Reklama

Abdul Aziz Tetteh – 1

Fatalny mecz zawodnika, który miał być liderem drużyny. Nie był ani liderem, ani silnym punktem, a najsłabszym. Poruszał się wolno i dostojnie. Stanowczo za wolno jak na wymagania lidera pierwszej ligi.

Patryk Mucha – 2

Jeśli ktoś zastanawia się, dlaczego Widzew w poprzednim sezonie był tylko średniakiem w Fortuna 1. Lidze, to powinien porównać grę Muchy i Hanouska czy Letniowskiego. Przy nich może nawet się wyróżniać, bez nich jest po prostu słaby. Gra za wolno i zbyt schematycznie i przewidywalnie.

Dominik Kun – 2

Ostatnio niemal w każdym meczu popełnia poważny błąd w defensywie. W derbach Łodzi też ta było, bo dał się łatwo minąć Pirulo i Widzew stracił gola. Na połowie rywala lepszy, choć nie rewelacyjny. W sumie zagrał słabo, nie pokazując jakości.

Reklama

Karol Danielak – 3+

Jeden z najaktywniejszych zawodników Widzewa. Przed przerwą jako jeden z nielicznych próbował szarpać, bez większych efektów. Po przerwie zaliczył asystę, a w roli ofensywnego pomocnika był lepszy od Muchy i Kuna.

Bartosz Guzdek – 3+

Toczył walkę wręcz ze stoperami i swoje zadanie wykonał. Był aktywny, szukał gry, kilka razy stworzył kolegom szansę do groźnych ataków. Brakowało mu wsparcia.

Mateusz Michalski – 3

Pół punktu za asystę przy golu, drugie pół za waleczność. Ale jakości piłkarskiej jak mu brakowało, tak brakuje. Za długo trzyma piłkę, rzadko gra najeden kontakt.

Reklama

Fabio Nunes – 2

Nie wniósł niczego w ofensywie, a tego od niego należy wymagać.

Mattia Montini – 3

Dał dobrą zmianę. Po jego wejściu w pobliżu bramki ŁKS-u było dużo groźniej. Wychodził w piłki, starał się rozgrywać.

Kacper Karasek – bez oceny

Grał a krótko, żeby go oceniać.

Reklama

Reklama

Piłka nożna

derby ŁodziWidzew Łódź

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Reklama