Reklama
Reklama
Reklama

Oceny piłkarzy Widzewa za mecz z Odrą Opole. Tomczyk…

Czas 2 min czytania
Oceny piłkarzy Widzewa za mecz z Odrą Opole. Tomczyk…

Paweł Tomczyk Fot. widzew.com

Widzew tylko zremisował z Odrą Opole, chociaż miał nawet rzut karny. Paweł Tomczyk, który go zmarnował, zasłużył na „pałę”. Nie tylko za to.

Reklama

Jakub Wrąbel – 3+

Dajemy mu ocenę poprawną, czyli wyjściową, bo nie miał w tym meczu wiele pracy. No dobra, dodajemy plusik, bo przecież zachował czyste konto.

Jakub Kosakiewicz – 2

Nie ma sensu się rozpisywać. Siadaj. Dwója. Proszę załatwić sobie korepetycje z dośrodkowań.

Reklama

Michał Grudniewski – 4

Jego gra w pierwszym składzie była sporym zaskoczeniem, bo Daniel Tanżyna poza małymi błędami w poprzednich meczach, grał naprawdę dobrze, ustabilizował formę. Teraz zastąpił go Grudniewski i zagrał jak Tanżyna, czyli dobrze.

Krystian Nowak – 4

Tak, jak Grudniewski zagrał dobrze. Stoperzy Widzewa spóźnili się tylko raz, gdy w pierwszej połowie głową strzelał Dawid Kort. Ale gol nie padł.

Kacper Gach – 3

Znowu bez fajerwerków z przodu, a przecież boczny obrońca przy tym ustawieniu powinien pomagać w ofensywie. W obronie zdarzały mu się błędy, straty piłek. Wciąż nie można stwierdzić na pewno, że to podstawowy lewy obrońca Widzewa. Prawonożny Patryk Stępiński był chyba od niego lepszy.

Reklama

Dominik Kun – 3-

Zastąpił w składzie Mateusza Michalskiego, więc dostał szansę, by się pokazać. To po faulu na nim Widzew miał rzut karny, ale to właściwie wszystko, co można napisać dobrego o Kunie. Jak grał Kun, każdy widział. Po prostu był słaby.

Patryk Mucha – 3

Dużo biega, pracuje w środku pola, ale w piłkę nożną przede wszystkim się gra. Mucha dobrze wypada głównie wtedy, gdy obok siebie ma kogoś, kto dobrze gra w piłkę. W Opolu miał obok siebie Bartłomieja Poczobuta. Ten duet w ofensywie za bardzo Widzewowi nie pomoże.

Bartłomiej Poczobut – 3+

Jak na Poczobuta, to zagrał naprawdę nieźle. Ale tylko, jak na Poczobuta. Miał kilka efektownych odbiorów i dobrych podań do przodu. Ale – jak wyżej – taki duet środkowych pomocników, to jednak za mało, by myśleć o walce o ekstraklasę. Trzeba jeszcze trochę pograć w porządną piłkę.

Reklama

Michael Ameyaw – 4

Jeden z niewielu piłkarzy Widzewa, który potrafi wygrać pojedynek jeden na jeden. Oczywiście ma jeszcze wiele do poprawy, choćby ostatnie podanie, albo wykończenie akcji, ale warto go mieć na boisku w swojej drużynie. Dlatego trudno zrozumieć, dlaczego trener Enkeleid Dobi zmienił go już w 68 minucie.

Przemysław Kita – 4

Najlepszy obok Ameyawa ofensywny piłkarz w Widzewie. W pierwszej połowie wyprowadził świetną kontrę i wystawił piłkę Pawłowi Tomczykowi. W drugiej zrobił to samo, przeprowadził też znakomity rajd i miał jedną dobra okazję. Szkoda, że obok niego w ataku nie grał ktoś lepszy od Tomczyka.

Paweł Tomczyk – 1

Czy mamy go grillować? Widzieliście przecież sami, ile – łącznie z karnym – zmarnował sytuacji, jak zachował się w pierwszej połowie, gdy zamiast atakować bramkę, pobiegł w bok, oraz gdy w drugiej połowie zamiast trzymać linię wybiegł metr za obrońcę. Tak nie zachowuje się napastnik z ekstraklasy. Sędzia go skrzywdził nie uznając gola, ale przede wszystkim Tomczyk skrzywdził się sam i skrzywdził Widzew.

Reklama

Piotr Samiec-Talar – 2+

Wszedł na boisko w 68 minucie i nie zrobił nic godnego uwagi.

Mateusz Michalski – 2+

Tak samo jak Samiec-Talar. Jeśli wchodzi na boisko w meczu, który za wszelką cenę trzeba wygrać, to wypada chociaż spróbować.

Karol Czubak – 2+

I on nie pomógł w żaden sposób drużynie.

Reklama

Autor: Janek

Piłka nożna

piłka nożnaWidzew Łódź

Dodaj komentarz

Reklama